Kontuzje

United poleci do Hiszpanii z McTominayem, ale bez Ighalo


Manedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer potwierdził wyjazd drużyny na obóz treningowy do Hiszpanii. W składzie Czerwonych Diabłów niespodziewanie znajdzie się Scott McTominay, zabraknie natomiast Odiona Ighalo.

– Scotty przechodzi rehabilitację lepiej niż się spodziewaliśmy, więc zabierzemy go ze sobą. Mamy nadzieję, że będzie mógł dołączyć do sesji treningowych, tak samo Axel, też dołącza do składu, więc to dwa pozytywy i dobra okazja dla nich, by spędzić ten czas z drużyną.

Niedostępni są natomiast nadal Paul Pogba i Marcus Rashford. Kontuzjowany jest dodatkowo Lee Grant, którego czeka operacja.

– Marcus i Paul nie są gotowi, by dołączyć do treningów. Lee Grant niestety miał kontuzję i wymaga operacji, więc będzie niedostępny przez dwa, trzy miesiące. Mamy nadzieję, że wróci przed końcem sezonu.

Klub potwierdził też, że z powodu sytuacji w Chinach, do Hiszpanii nie poleci Odion Ighalo, który ze względu na restrykcje imigracyjne po wylocie z Wielkiej Brytanii, mógłby nie zostać wpuszczony ponownie do kraju, bo kilka dni temu dopiero przyleciał z Szanghaju.

– Odion zostanie w Manchesterze, ponieważ przyleciał z Chin w ciągu ostatnich 14 dni. Z powodu sytuacji w Chinach, nie mamy pewności, że został by wpuszczony do kraju, po jego ponownym opuszczeniu, dlatego zostanie i będzie trenował indywidualnym programem z trenerem personalnym. Dodatkowo jego rodzina będzie miała czas na adaptację w Anglii, co jest plusem tej sytuacji. Oczywiście on mógłby woleć być z drużyną, by lepiej ich poznać, ale ryzyko restrykcji imigracyjnych jest zbyt duże i nie chcemy jego podejmować.

Ole dodał też, że wypatruje pracy z Bruno Fernandesem, który przez kilka ostatnich dni przebywał w Portugalii:

– Byłem z nim w kontakcie. Był przez kilka dni w domu, by zorganizować swoje sprawy. Pożegnał się z bliskimi, więc jest gotów. Nie był w stu procentach zadowolony ze swojego debiutu, ale przed nim jeszcze wiele meczów, więc to dobry znak.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X