Wypowiedzi

Solskjaer: Marcos wróci do nas jako lepszy piłkarz


Ole Gunnar Solskjaer wierzy, że Marcos Rojo wróci z wypożyczenia w świetnej formie i za te pół roku, będzie ważnym elementem Manchesteru United.

Rojo po 122 występach i 5,5 latach spędzonych w klubie z Old Trafford, wrócił do klubu, w którym rozpoczynał swoją karierę – Estudiantes. Argentyńczyk został kupiony ze Sportingu Lizbona w 2014 roku, jednak nigdy w pełni nie zabłysnął w czerwonej części Manchesteru. Trapiony był przez kontuzje, oraz spadki formy. W końcu podjęto decyzję, że może powrót “do domu” pomoże mu w zresetowaniu się i ruszeniu do przodu swojej kariery.

– Marcos to wspaniały człowiek i ambitny facet, który nie dostawał tutaj tyle futbolu, ile powinien. On chce grać, jak każdy piłkarz. W Estudiantes ma na to więcej szans, wierzę, że pomoże swojemu klubowi. Musieliśmy go tam puścić, on tego potrzebował – w takich słowach opisywał swojego podopiecznego Solskjaer.

– To chłopak, który jest pasjonatem i do tego kibicem. Pomimo transferu, był na meczach wyjazdowych z Liverpoolem i City, wspierał nas. Jestem pewny, że wróci do nas jako lepszy piłkarz.

Rojo zostanie w Estudiantes do końca tego sezonu, gdzie zagra u boku Javier’a Mascherano. Ciekawostką wartą przypomnienia jest osoba wiceprezesa tegoż klubu. Jest nim Juan Sebastian Veron – były piłkarz United.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X