Inne

Kolejna afera we Włoszech: Black Friday z udziałem Smallinga i Lukaku


Corriere dello Sport zostało mocno skrytykowane w mediach społecznościowych, po tym jak opublikowano ich okładkę dotyczącą najbliższego spotkania Interu z Romą.

Szlagierowy mecz włoskiej Serie A odbędzie się w piątkowy wieczór, a włoska gazeta określiła je na swojej okładce tytułem BLACK FRIDAY, publikując przy tym zdjęcia Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy podkreślających, że media same podsycają zachowania rasistowskie, które są często spotykane na włoskich boiskach. Romelu Lukaku padł ofiarą ataku rasistowskiego we wrześniowym meczu Interu z Cagliari, po tym jak zdobył zwycięskiego gola po rzucie karnym.

Także jeden z ekspertów piłkarskich, Luciano Passirani został wyrzucony z włoskiej telewizji po rasistowskich komentarzach w kierunku Belga. Słowa, jakich wówczas użył brzmiały:
– Jeśli on wyjdzie jeden na jednego z Tobą, jesteś martwy, leżysz na ziemi. Jedyny sposób by z nim wygrać, to dać mu do zjedzenia 10 bananów.

Zarówno Lukaku jak i Smalling mają za sobą znakomite początki karier we włoskiej Serie A, Belg zdobył 10 goli w 14 meczach, a Smalling jest czołową postacią defensywy Romy.

OKŁADKA CORRIERE DELLO SPORT:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Komentujących
JawnutaJakubek_ManUtdpoluk7 Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
poluk7
Użytkownik
poluk7

Nie powinny być tolerowane takie zachowania w

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Wyjdźmy od tego że Smaling nie jest czarny tylko jest mulatem.Więc już sam tytuł nie pasuje.Po drugie ktoś za ten tytuł powinien być zwolniony z gazety.comment image.

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Rasizm niestety był i będzie a we Włoszech to już wg przesadzaja… Dożywotnie zakazy stadionów, ogromne grzywny i kary! Jak to nie pomoże to więzienie może się nauczy jeden z drugim szacunku do drugiego człowieka…

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Niestety masz rację.Rasizm to hydra lamejska która się odradza mimo że zetniesz jej głowy.To właśnie geszefciarze nakręcają spiralę żeby gazety lepiej się sprzedawały.

X