Mecze

Pierwsza porażka w tym sezonie Ligi Europy. Astana 2-1 United

Manchester United przegrał na wyjeździe z Astaną 2:1. Bramkę dla United zdobył Jesse Lingard.

6′ Ładna akcja United zakończona strzałem Greenwooda z okolic 16 metra, broni bramkarz gospodarzy!

10′ GOL! 0-1! Lingard! Świetne uderzenie z dystansu. Shaw wystawił mu piłkę na 20 metrze, Jesse przyjął i z prawej nogi uderzył po ziemi w długi róg, pokonując golkipera!

19′ Lingard w poszukiwaniu drugiego gola, ale tym razem zabrakło trochę precyzji.

27′ Mocny strzał z daleka zawodnika Astany, ale piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

29′ Rotariu próbuje sprzed pola karnego, obok bramki.

36′ Piłka spada w polu karnym pod nogi Khizhnichenki, ten strzela, ale prosto w Granta.

39′ Greenwood w trudnej sytuacji i z rywalami na plecach oddaje strzał, łapie jednak Eric.

47′ Strzał głową po rzucie rożnym zawodnika Astany, wysoko nad bramką.

56′ GOL! 1-1! Astana wyrównuje. Tahit Chong nie trafia do pustej bramki z okolic 5 metra po akcji Shawa. 30 sekund później Shomko pokonuje Granta!

59′ Kolejny rzut rożny Astany po którym było groźnie. Na razie gospodarze tylko z 1 golem.

62′ GOL! 2-1 dla Astany. Akcja Rukaviny, który zagrywa wzdłuż bramki I niefortunnie interweniuje Bernard, piłka wpada do siatki po jego samobóju.

68′ Greenwood w dobrej sytuacji, ale zostaje złapany na spalonym.

74′ Kontra Astany, Sigurjonsson wychodzi sam na sam, strzela z woleja, ale obok bramki, to powinno być 3-1.

77′ Gomes bardzo ładnie z wolnego z około 18 metrów, ale fenomenalną interwencją popisuje się Eric, wyciągając okienko pomocnikowi United!

78′ I kolejna świetna interwencja Erica! Gomes podaniem znajduje Greenwooda, ten błyskawicznie strzela z 1 piłki, ale Eric cudem odbija piłkę nad poprzeczkę.

ASTANA 2:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 10′ Lingard, 62; Bernard (sam.) 56′ Shomko

Astana: Eric, Rukavina, Postnikov, Logvinenko, Shomko, Beysebekov, Maevskiy, Sigurjonsson, Rotariu, Khizhnichenko (85′ Pertsukh), Murtazayev
Man Utd: Grant, Laird, Tuanzebe, Bernard, Shaw, Levitt, Garner (84′ Ramazani), Gomes, Lingard, Chong ( 65′ Bughail-Mellor), Greenwood