Liga Europy

Trzech debiutantów zagra od pierwszej minuty przeciwko Astanie


Dishon Bernard, Dylan Levitt i Ethan Laird zaliczą debiuty w spotkaniu Ligi Europy przeciwko Astanie.

Ole Gunnar Solskjaer potwierdził, że Bernard, Levitt i Laird wyjdą w wyjściowej jedenastce przeciwko Astanie. Skład United będzie się w dużej części składał z piłkarzy z Akademii. Pierwszy start w tym sezonie zaliczy też Lee Grant.

– To oczywiście będzie pierwszy start Lee. Od początku zobaczymy też Ethana Lairda, Dishona Bernarda i Dylana Levitta. Zadebiutują też zawodnicy, którzy wejdą z ławki, więc kilku ich zobaczycie – powiedział Ole.

Laird prawdopodobnie zagra na prawej obronie, Bernard będzie partnerem Axela Tuanzebe na środku defensywy, a Levitt może zagrać u boku Jamesa Garnera w środku pomocy.

14 z 18 zawodników, którzy polecieli do Kazachstanu to nastolatkowie i aż 10 z nich nigdy nie było w kadrze meczowej pierwszego zespołu.

– To też wspaniała okazja by Lee zagrał po raz pierwszy w tym sezonie. Trudno dać szanse młodym piłkarzom przeciwko mężczyznom w profesjonalnych meczach, mamy EFL Cup i to jest świetna szansa dla mnie, by zobaczyć ich wszystkich razem.

– Świetnie się spisaliśmy, że zakwalifikowaliśmy się po 4 meczach, dlatego teraz możemy dać czas na boisku doświadczonym piłkarzom, którzy tego potrzebują, Axelowi, Luke’owi i Jesse’emu, którzy nie grali zbyt wiele i wracają po kontuzjach – dodał Solskjaer.

Pełna kadra na mecz z Astaną:

Grant, Kovar, Taylor, Laird, Shaw, Tuanzebe, Mengi, Bernard, Levitt, Galbraith, Puigmal, Mellor, Garner, Ramazani, Lingard, Chong, Gomes, Greenwood.

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Komentujących
JawnutaJakubek_ManUtdToberpoluk7 Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
poluk7
Użytkownik
poluk7

Oby jakiś młodziak coś odpalił liczę osobiście na levita bo przydał by się w 1 druzynie

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Już nie przesadzajmy, nie popadajmy w zachwyt na siłę z naszymi młodzikami. Jedyny która puka ostro do drzwi 1 zespołu do Greenwood a dalej nic… No może Jeszcze Garner, no i Williams który skorzystal na kontuzji naszych podstawowych obrońców. Później jest przepaść, nie doszukujmy się na siłę jakiś zbawców z akademii bo takich tam niestety na chwilę obecną nie ma.

Tober
Użytkownik
Tober

Bardzo dobrze że Ole stawia na młodych w le

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

To nie tak ze Ole stawia na młodych w LE.
Po 1 awans już zagwarantowany, po 2 oszczędzanie lepszych zawodników, po 3 właśnie poprzez oszczędzanie podstawowych piłkarzy uchroniny ich od kontuzji, których jak wiadomo jest sporo i każdy już chyba ma dość tego szpitala w MU. Po 4 bez sensu byłoby teraz wystawić “najmocniejszy” skład bo po co? Dobrze niech grają młodzi, a “starszyzna” skupi się na niedzielnym meczu…

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Bo jest osłem skończonym.Jak nie sciągnął dwóch pomocników to teraz musi łatać pomoc juniorami.

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Chociaż by ściągnął 3.pomocnikow to przy pewnym wyjściu z grupy na bank by odpoczywali.

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Kadra na Astanę

Bramkarze: Lee Grant, Matěj Kovář

Obrońcy: Max Taylor, Luke Shaw, Axel Tuanzebe, Teden Mengi, DiShon Bernard, Ethan Laird

Pomocnicy: Dylan Levitt, Largie Ramazani, Ethan Galbraith, Arnau Puigmal, James Garner, Jesse Lingard, Tahith Chong, Angel Gomes

Napastnicy: D’Mani Bughail-Mellor, Mason Greenwood

X