Wypowiedzi

Solskjaer: Taylor to inspiracja dla wszystkich piłkarzy


Ole Gunnar Solskjaer powiedział, że Max Taylor jest inspiracją dla wszystkich piłkarzy. Młody zawodnik Czerwonych Diabłów po wyleczeniu raka może zaliczyć jutro debiut w meczu przeciwko Astanie.

19-letniemu Taylorowi wykryto raka lewego jądra i zostało ono usunięte 4 października. Zawodnik wygrał walkę z chorobą i już jutro może spełnić swoje marzenie o występie w pierwszej drużynie Manchesteru United.

– Oglądanie jego powrotu to wspaniała historia. Spotkałem się z Maxem na początku, gdy podjąłem tę pracę, by zobaczyć jego powrót do zdrowia i pełnej sprawności, a także sposób w jaki się prowadzi. On przeszedł przez coś, przez co nikt nie powinien przechodzić. On jest inspiracją dla wszystkich piłkarzy. Gdy ogląda się go na boisku, nie ma już w nim strachu, bał się o swoje życie, ale gdy jesteś na boisku, powinieneś cieszyć się swoją grą i mam nadzieję, że zobaczymy progres w jego karierze. To dla nas dobra okazja, by dać mu dodatkową motywację – powiedział Ole.

W zeszłotygodniowym wywiadzie, Taylor tak opowiadał o swojej chorobie:
– Zawsze myślałem w ten sposób, że nie ma opcji, bym nie żył po tym. Były jednak momenty, kiedy myślałem, czy będę zdolny, by po tym grać w piłkę. Czasami też miałem chwile, gdy myślałem, że nie ma szans bym wrócił do gry. Ale wiadomość jaką chciałem wszystkim przekazać, to: ‘tak, to jest możliwe’. To możliwe też by zrobić więcej niż ja zrobiłem, gdy przechodzi się przez taką traumę. Możliwy jest powrót do czegokolwiek chcesz.

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Komentujących
Jakubek_ManUtdJawnutaToberpoluk7 Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
poluk7
Użytkownik
poluk7

Chłopak ma charakter diabeł z krwi i kości i ta historią to udowodnił

Tober
Użytkownik
Tober

Brawa dla niego, oby daleko zaszedł

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Przekre że tak często w dzisiejszych czasach słychać o RAKU i to coraz młodsi ludzie muszą walczyć z tym potwornym nowotworem. Dobrze ze chociaż niektórym się udaje pokonać to paskudztwo. Powodzenia Młody.
PS. Jestem przerażony ile osób umiera przez te nowotwory… Ze dzisiejsza medycyna nie jest sobie wstanie z tym poradzić ech…

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Na AIDS też nie ma szczepionki a choroba jest od 1981 roku.Powodzenia młody.Nie poddawaj się.

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Znowu bez sensu wyskakujesz w tym przypadku choroba. Ilu znasz ludzi co zmarli przez HIV? Ja żadnego zresztą z tym da się żyć, za to ludzi którzy zmarli na raka znam wielu, uwierz mi, czy to znajomi czy to bliżsi… Ty na pewno też znasz nie zaprzeczysz…

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Przecież sam zacząłeś pisać o chorobie to ja napisałem o AIDS.Nie znam nikogo króry choruje na AIDS a na raka znałem tylko jedną osobę która zmarła w tym roku.

Jakubek_ManUtd
Użytkownik
Jakubek_ManUtd

Ten news po części opowiada o RAKU i jaka walkę musiał stoczyc Taylor, myślę że mój komentarz byl napisany z sensem i na temat. Staram się nie wypisywać rzeczy niezwiązanych z klubem albo nie na temat.

X