Premier League

King katem United na Vitality Stadium

Manchester United przegrał 0-1 na wyjeździe z Bournemouth w meczu 11 kolejki Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Joshua King.

Od początku meczu United miało przewagę, w pierwszych 10 minutach po akcjach Daniela Jamesa znakomite okazje strzeleckie zmarnowali Andreas Pereira i Fred.

Emocje wzbudził też kontakt w polu karnym Lermy z Martialem. Czerwone Diabły domagały się karnego, sędzia wskazał jednak tylko na rzut rożny.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, niezdecydowanie defensywy United wykorzystał były piłkarz klubu z Old Trafford, Joshua King, który spokojnie przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i spokojnie pokonał De Geę. Do przerwy 1-0 dla Bournemouth.

GOL NA 1-0

W drugiej połowie United próbowało atakować, lecz okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Dobre dwie sytuacje miał za to Harry Wilson dla Bournemouth, który raz uderzał z rzutu wolnego z linii pola karnego, a innym razem będąc tuż przed bramką De Gei, w ostatniej chwili piłkę z pod nogi wybił mu McTominay.

Dopiero w 82 minucie United stworzyło groźną sytuację, Greenwood miał doskonałą okazję po dośrodkowaniu Freda, lecz jego strzał obronił bramkarz Bournemouth. Do ostatniego gwizdka Czerwone Diabły próbowały atakować rywali, lecz nie były w stanie stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich i po 93 minutach sędzia zagwizdał po raz ostatni.

BOURNEMOUTH – MANCHESTER UNITED 1-0 (1-0)
Bramki: King 45′

Bournemouth: Ramsdale, Smith, Cook, Ake, Rico, H.Wilson (Cook 87′), Lerma, Billing, Fraser, C.Wilson, King
Rezerwa: Boruc, Francis, Mepham, Kelly, L.Cook, Danjuma, Solanke

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (Williams 81′), Maguire, Lindelof, Young, McTominay, Fred, Pereira (Lingard 68′), James (Greenwood 81′), Rashford, Martial