Wypowiedzi

Daniel James o trudnych początkach swojej kariery


Daniel James opowiada o trudnych początkach swojej kariery, wątpliwościach oraz o tym, że trafienie do Manchesteru United to spełnienie jego marzeń.

Walijczyk ma za sobą bardzo dobre wejście do zespołu, jednak teraz, razem z całą drużyną ma wyraźną zniżkę formy. Mimo wszystko, to właśnie on jest wśród najczęściej chwalonych piłkarzy United.

Jego kariera nie była jednak od początku na fali wznoszącej, James przyznaje, że okres w Swansea był dla niego bardzo trudny.

– To był na ten moment najgorszy okres w mojej karierze. Wypożyczyli mnie do Shrewsbury, po miesiącu już byłem z powrotem, kontuzjowany i zrozpaczony. Nie grałem, traciłem czas, nie rozwijałem się. Myślałem nawet o zakończeniu kariery, nie wierzyłem, że mogę grać na najwyższym poziomie. Cały czas słyszałem, że mam potencjał, i że wkrótce dostanę szansę, ale mój uraz sprawił, że w to nie wierzyłem. Zagrałem zaledwie 10 meczy w sezonie – powiedział James.

– W nowym sezonie chciałem znowu odejść na wypożyczenie, spróbować czegoś nowego, ale jeden z pracowników klubowych powiedział mi, żebym został, bo na pewno dostanę szansę. Nie wiem czemu, ale dodało mi to pewności siebie i zostałem. Nadal nie wierzę, że trafiłem do Manchesteru United. Chcę tu zostać na dłużej, to jest moje miejsce. Wiem, że oczekiwania i presja są duże, ale nie dam się. To spełnienie marzeń – dodał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X