Premier League

Kryzys trwa. Newcastle lepsze na St. James’ Park

Manchester United po raz kolejny w tym sezonie zgubił punkty. Czerwone Diabły tym razem doznały porażki 0-1 na wyjeździe z Newcastle.

Pierwsze 20 minut było dość chaotyczne z lekkim wskazaniem na Newcastle. W drużynie Srok szarpał na lewym skrzydle Saint-Maximin, jednak był skutecznie blokowany przez obrońców United. Czerwone Diabły za to nie potrafiły wykreować żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28 minucie debiutujący w ekipie Srok Matty Longstaff pięknie uderzył zza pola karnego, na szczęście trafił tylko w poprzeczkę.

W 31 minucie Scott McTominay miał wielkie szczęście. Jego niebezpieczny faul na Seanie Longstaffie mógł zakończyć się czerwoną kartką, na szczęście sędzia Mike Dean pokazał tylko żółty kartonik.

W 39 minucie niebezpieczna sytuacja pod bramką De Gei. Almiron wbiega w pole karne, na szczęście w ostatniej chwili zatrzymał go Maguire.

W 45 minucie United powinno prowadzić. Harry Maguire znalazł się w idealnej sytuacji pod bramką Newcastle po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak jego strzał głową był bardzo niecelny.

W 64 minucie po akcji prawym skrzydłem Yedlina, dośrodkował Matty Longstaff, a akcję strzałem głową kończył Carroll, jednak uderzył nad bramką.

W 70 minucie doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła Daniela Jamesa, w ostatniej chwili piłkę spod nóg Marcusa Rashforda wybił jednak Fabian Schar.

W 72 minucie Gol dla Newcastle! Matty Longstaff pięknie uderzył zza pola karnego i wyprowadził Sroki na prowadzenie.

W 74 minucie mogło być 1-1. Ashley Young dośrodkował z rzutu wolnego, a Marcos Rojo uderzył głową tuż nad poprzeczką.

W 81 minucie United miało dobrą okazję z rzutu wolnego z około 20 metrów. Próbwał Andreas Pereira, lecz jego uderzenie było bardzo słabe.

W 85 minucie z lewej strony dośrodkowywał Young, lecz strzał głową Greenwooda był bardzo słaby i Dubravka z łatwością złapał piłkę.

W 95 minucie United miało jeszcze rzut wolny, lecz dośrodkowanie Pereiry z łatwością kolejny raz złapał Dubravka.

Po tej akcji sędzie Mike Dean zagwizdał po raz ostatni. Czerwone Diabły przegrały 0-1 ze Srokami i z 9 punktami po 8 meczach zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli Premier League sezonu 2019/20.

NEWCASTLE – MANCHESTER UNITED 1-0 (0-0)
Bramka: Matty Longstaff 72′

Newcastle: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Clark, Willems, Almiron (Krafth 90′), M.Longstaff, S.Longstaff, Saint-Maximin (Atsu 82′), Joelington (Carroll 56′)
Man Utd:De Gea, Dalot (Rojo 60′), Tuanzebe, Maguire, Young (Chong 86′), McTominay, Fred, Pereira, Mata (Greenwood 66′), James, Rashford