Wypowiedzi

Murphy: United popełniło wielki błąd pozwalając odejść Sanchezowi


Danny Murphy uważa, że United popełniło błąd pozwalając na odejście Romelu Lukaku i Alexisa Sancheza. Zwłaszcza ten drugi mógł się okazać bardzo przydatny w obecnej sytuacji klubu z Old Trafford.

– Trzeba zadać poważne pytanie, jak United mogło pozwolić odejść Lukaku i Sanchezowi, nie zastępując ich. Brakuje mocy i głębi w ich drużynie, więc nie mogą wiele zmienić. Presja zaczyna ciążyć na kilku piłkarzach, by zagrali na miarę oczekiwań i ta presja będzie narastać po każdej porażce.

– Pozwolenie na odejście Sancheza było wielkim błędem. Nie miał on dobrego czasu w United, ale czuję, że Mourinho odegrał w tym wielką rolę i to mógł być dla niego nowy sezon. To nie jest piłkarz, który musi odowadniać swoją wartość, bo każdy obawia się tego, co on może zrobić gdy odpali. W takich sytuacjach, trzeba mieć doświadczonych piłkarzy w szatni i United straciło dwie ważne osoby w postaci Sancheza i Lukaku, nie zastępując ich.

– Solskjaer może mieć poważne kłopoty, jeśli United poniesie poważną porażkę z Liverpoolem po przerwie reprezentacyjnej. Każdy piłkarz i członek sztabu jest obserwowany i każda decyzja będzie oceniana. Nie ważne z kim United teraz gra, każdy następny mecz będzie wielkim meczem.

– United potrzebuje wszystkich piłkarzy zdrowych, by mieli oni szansę na powrót. Bez Pogby, Martiala i Rashforda grających w tym samym czasie, oni wyglądają bardzo przeciętnie. Mecz z Liverpoolem pokaże jak bardzo Ci piłkarze na prawdę chcą odwrócić sytuację klubu. Gra z Liverpoolem do nie tylko 3 punkty, tu chodzi o pokonanie jednego ze swoich rywali i pokazanie, na co Cię stać – powiedział Murphy.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
Jawnuta Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Problemem było to że go ściągnęli i dali masakrującą tygodniówkę.

X