Wypowiedzi

Owen: Man Utd nie jest daleko za Liverpoolem


Michael Owen jest zdania, że Manchester United ma dobrych piłkarzy i nie ma między nimi i zawodnikami Liverpoolu tak wielkiej przepaści, jak mogłoby to wyglądać. 

– Wielu ludzi oczywiście powie, że gdy mieli menadżera, który był tam tak długo, trudno będzie kolejnemu menadżerowi po prostu przejąć drużynę i kontynuować to. Nikt jednak nie może przewidzieć co się wydarzy, trzeba poczekać.

– Zdobyli oni jakieś trofea w międzyczasie, co załagodziło trochę sytuację, jednak gdy spojrzymy teraz na Manchester United, jest to cień wcześniejszych drużyn, które miał Sir Alex Ferguson.

– Nie sądzę, że Ci zawodnicy są tacy źli, gdy spojrzymy na inne drużyny, na przykład na Liverpool, czy piłkarze Manchesteru United są tak daleko za tymi z Liverpoolu? Nie sądzę. Gdy jednak spytamy, czy piłkarze Liverpoolu grają z większym zrozumieniem, lepszą spójnością i pewnością? Wtedy odpowiemy, że tak.

– Rozmawiałem z Johnem Barnesem któregoś dnia i powiedział dokładnie to samo. Gdy spojrzymy na drużyny, to Manchester United ma świetnych piłkarzy, ale menadżerowie nie wyciągają z nich tego, co Pep Guradiola czy Jurgen Klopp ze swoich zawodników. Interesujące będzie zobaczyć, czy Ole Gunnar Solskjaer zrobi to z upływem czasu – powiedział Owen.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X