Wypowiedzi

Smalling o rasizmie we Włoszech i swojej przyszłości w Romie


Chris Smalling po transferze Harry’ego Maguire na Old Trafford odszedł na boczny tor, dlatego zdecydował się wykorzystać szansę i odejść na wypożyczenie do Romy. Anglik przekonuje, ze jeśli będzie miał on dobry sezon i klub będzie z niego zadowolony, będzie chciał kontynuować karierę we Włoszech.

– Szansa, która się pojawiła, bardzo mnie zainteresowała i byłem bardzo chętny by tu przejść. Wszystko działo się bardzo szybko i teraz skupiam się na następnym meczu, nadrabiam treningi metodami trenera i mam nadzieję, że będę miał bardzo dobry sezon.

– Chcę dostać szansę w tym wielkim klubie i jeśli klub będzie chciał przedłużyć umowę i będzie zadowolony, zdecydowanie mogę zostać na dłużej we Włoszech – powiedział Smalling na piątkowej konferencji prasowej.

29-latek poruszył też temat rasizmu we Włoszech i na Świecie:
– Musi nadejść zmiana, będą zmiany pokoleniowe i młodzi ludzie będą mieć inną perspektywę. To się dzieje nie tylko we Włoszech, ale na całym Świecie i jest to bardzo smutne. Nie do zaakceptowania jest to, że to się wciąż dzieje w tych czasach.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
Jawnuta Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

“Chcę dostać szansę w tym wielkim klubie”.Roma nigdy nie była wielkim klubem.To nie Milan,Inter czy Juve.Mike powinieneś odejść po sezonie.Jesteś średniakiem i tyle. To samo Rojo czy Jones “wieczny szpital”.

Manchester United jest klubem antyrasistowskim.

https://www.flickr.com/photos/57986580@N02/6857025387

https://antifascistarchive.net/stickers-and-merchandise-2/stickers-and-merchandise/afamanchesterstickers-jpeg-4/

https://www.youtube.com/watch?v=cTD6WQ0mr0g

X