Wypowiedzi

Rivaldo: Grając w Man Utd osiągnął bym to, co Firmino


Roberto Firmino jest pierwszym Brazylijczykiem, który zdobył 50 goli w Premier League, czego postanowił pogratulować mu jego rodak, Rivaldo.

Legendarny Brazylijczyk pogratulował swojemu rodakowi, jednak dodał też, że gdyby dołączył do Manchesteru United, gdy miał ku temu okazję, osiągnął by to, co Firmino.

– Roberto Firmino stał się pierwszym Brazylijczykiem, który zdobył 50 goli w Premier League i muszę mu pogratulować tego osiągnięcia. To piłkarz o świetnej osobowości, ze zmysłem do zdobywania goli, a także bardzo inteligentny w poruszaniu się pod bramką rywali. On nie grał w wyjściowej jedenastce na ostatnim Mundialu, ale wygląda na to, że będzie miał okazję błyszczeć dla swojego kraju w 2022 roku, ponieważ to topowy napastnik – powiedział Rivaldo dla Betfair.

– Prawdopodobnie gdybym dołączył do Manchesteru United, gdy miałem okazję, mógłbym osiągnąć coś podobnego do tego, co Firmino robi w Liverpoolu. Oczywiście to by zależało od ilości czasu spędzonego tutaj, ale przekształciłem się z kreatywnego zawodnika, który tylko asystuje innym w takiego, który też może regularnie strzelać gole. Przez pięć sezonów w Barcelonie strzeliłem 130 goli, więc dlaczego nie miałbym zdobyć 50 bramek w Anglii? Myślę, że byłoby to możliwe po 4 czy 5 sezonach gry tutaj – dodał Brazylijczyk.

United było silnie łączone z transferem Rivaldo w 2001 roku, a Sir Alex Ferguson był wielkim fanem jego talentu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X