Wypowiedzi

Irwin: Imponuje mi gra Wan-Bissaki


Legenda Czerwonych Diabłów, Denis Irwin jest pod wrażeniem tego jak prezentuje się Aaron Wan-Bissaka. Młody Anglik zachwyca od swoich pierwszych minut w klubie.

Aaron zagrał od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich dotychczasowych spotkaniach United w tym sezonie, imponując walecznością, poświęceniem i umiejętną grą w defensywie.

Jeden z najlepszych bocznych obrońców w historii, Denis Irwin stwierdził, że Wan-Bissaka mu imponuje i jest fanem jego talentu.

– Wpadł mi w oko jeszcze w poprzednim sezonie, kiedy grał dla Palace. Bardzo szybko wszedł na najwyższy poziom, dla pierwszego zespołu Palace grał tylko 15 miesięcy. Wiem, że w juniorach grywał jako skrzydłowy, tym bardziej imponuje mi jego gra w defensywie. Nie tylko odbiory i przechwyty, ale przede wszystkim ustawianie się i umiejętne podejmowanie decyzji. 

– Zawsze jest obawa o skrzydłowego, który zostaje przemianowany na bocznego obrońcę, ponieważ potrzebuje on czasu, żeby do nowej roli się przystosować. O Aarona nie trzeba się martwić, jest młody i dużo jeszcze przed nim , ale już teraz trzeba oceniać jego grę w defensywie na plus. 

– W poprzednim sezonie straciliśmy 54 gole w 38 meczach. Taka liczba nie przystoi Manchesterowi United, który zawsze miał dobrą defensywę. Drużyna musi być monolitem w defensywie i zachowywać więcej czystych kont. To zbuduje pewność siebie całej linii defensywnej.

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Komentujących
Jawnutaadi87a Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Mi też imponuje Denis 😀

adi87a
Admin

Denis to był też gość. Lewy obrońca, jakiego nam od dawna brakuje. Shaw też niestety wciąż ma duże braki w wielu aspektach gry.

Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

z dawnej obrony on, Bruce,Parker,Pallister to Irwin był moim idolem 🙂

X