Liga Europy Wypowiedzi

Romero: Chcemy powtórzyć sukces sprzed 2 lat


Ostatnio, gdy Manchester United grał w Lidze Europy w sezonie 16/17, udało się triumfować w tych rozgrywkach. Sergio Romero zapewnia, że zespół chce powtórzyć ten sukces i ponownie wznieść to trofeum.

Losowanie Ligi Europy już jutro. Jesteś podekscytowany?

Losowanie w przypadku tych rozgrywek jest kluczowe, bo przecież każdy chce uniknąć dalekich podróży. Będzie ciężko powtórzyć sukces sprzed 2 lat. Będziemy faworytem praktycznie każdego spotkania, wszyscy będą od nas oczekiwali wygranej i my musimy tym oczekiwaniom sprostać.

Przekrój zespołów, na które możemy trafić jest naprawdę spory. Liczysz na jakiś konkretnych rywali?

Nie, nie mam żadnych upatrzonych zespołów. Każdy rywal będzie trudny, to w końcu europejskie rozgrywki. Każdy chce wygrać, pokazać się, pokonać renomowanego rywala. 

W sezonie 16/17 udało nam się wygrać te rozgrywki. Jakie masz wspomnienia z tamtych rozgrywek?

To było bardzo przyjemne doświadczenie, pewnie dlatego, że udało się wygrać. Podobały mi się wyjazdy do dużych krajów z mocnymi ligami, graliśmy w Rosji, Francji, Hiszpanii. To były fajne dni, interesujące doświadczenia.

Czy wygranie Ligi Europy to było twoje najlepsze wspomnienie z tamtego sezonu?

Wydaje mi się, że tak, przede wszystkim dlatego, że w tych rozgrywkach grałem. Wiadomo, że David jest numerem jeden, ale nikt w klubie nigdy nie dał mi odczuć, że jestem niepotrzebny. Wszyscy są dla mnie mili i pomagają mi, to też pomaga budować pewność siebie, pomimo faktu, że nie gram za wiele.

Osiągaliśmy wtedy świetne wyniki na wyjazdach. Myślisz, że dobra dyspozycja na boisku rywala jest kluczowa w Lidze Europy?

Najważniejsze, żeby wiedzieć co chcesz grać na boisku rywala. Musisz wtedy pokazać charakter drużyny, pokazać, że jesteśmy monolitem. To jest kluczowe.

A jak wspominasz sam finał?

Pamiętam, że Ajax miał wtedy bardzo młodą drużynę. Zabrakło im wtedy doświadczenia w pucharach.Było to po prostu widać. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu i kontrolowaliśmy go od pierwszej do ostatniej minuty.

Co było kluczowe w tym meczu?

Utrzymanie koncentracji na najwyższym poziomie przez cały mecz. Bez tego nie dalibyśmy rady zdominować Ajaxu.

Wygranie Ligi Europy to nie tylko trofeum. To miejsce w Lidze Mistrzów, która jest głównym celem wszystkich zespołów rywalizujących w LE.

Zgada się. Wtedy mieliśmy nikłe szanse na skończenie sezonu w TOP4. Postawiliśmy wtedy na LE i to było dobre posunięcie, bo zagraliśmy w następnym sezonie w Lidze Mistrzów.

Jak bardzo drużyna jest zdeterminowana do powtórzenia sukcesu z 2017 roku?

Mamy dobry zespół, świetnego menedżera, wszyscy mają tu ambicje i chcą wygrywać wszystko co się da. Nowy sezon, nowy rok, wszyscy startują od zera, wszyscy mają równe szanse. Damy z siebie wszystko, ten klub zasługuje na każde możliwe trofeum. Musimy być drużyną, pracować ciężko, a sukcesy same przyjdą. Chcemy ponownie wygrać Ligę Europy. 

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
Jawnuta Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jawnuta
Użytkownik
Jawnuta

Chociaż jeden ambitny w tym zespole 😀

X