Wypowiedzi

Neville: United powinno sprzedać prawa do nazwy Old Trafford


Manchester United powinien rozważyć sprzedanie praw do nazwy stadionu Old Trafford, tylko jednak, jeśli oznaczało by to obniżenie cen biletów dla fanów – zasugerował Gary Neville.

Zdaniem Anglika, Czerwone Diabły mogłyby zarobić na tym nawet 80 milionów funtów rocznie, co na przestrzeni 10 lat dałoby zawrotne 800 milionów funtów, przez co ceny na słynne Stretford End możnaby obniżyć do nawet 10 funtów za mecz, dzięki czemu stadion stałby się bardziej dostępny dla młodszych fanów.

– Rodzina Glazerów powiedziała w dobrej wierze, że nigdy nie sprzedadzą praw do nazwy stadionu Old Trafford. Może warto to rozważyć przy założeniu, że cała wygenerowana kwota, 800 milionów w ciągu 10 lat miałaby oznaczać, że całe Stretford End płaciłoby za wejście 10-12 funtów i część z tych biletów poszłaby do młodych ludzi.

– Będąc szczerym, pierwszy raz to sugeruję, ale myślałem już o tym od kilku lat. Możnaby to przedyskutować z fanami, sprzedaje się wszelkie obszary reklamowe związane z klubem. Old Trafford to jednak wyjątkowa nazwa i zawsze bym tak nazywał ten stadion.

– Zakładając, że jesteś sponsorem i dajesz 80 milionów rocznie i nazwiesz stadion powiedzmy Stan Collymore’s Old Trafford, nie chodzi tu o nazwę, równie dobrze może być to Jamie Carragher Arena, ale obniżasz ceny biletów na 10 lat, co byłoby fantastyczne. To pozwoliłoby społecznościom Stretford, Salford, Broughton, czy Ordsall dostać się na Old Trafford w cenie kawy w Costa Caffee.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X