Wypowiedzi

Lindelof o pozytywnej zmianie w defensywie United


Victor Lindelof uważa, że dodatkowa rywalizacja o miejsca w defensywie Manchesteru United jest głównym powodem solidnego początku sezonu. W wyniku przybycia do drużyny Harry’ego Maguire’a i Aarona Wan-Bissaki, tacy piłkarze jak Chris Smalling, Phil Jones i Marcos Rojo są jak dotychczas pomijani przy ustalaniu wyjściowego składu.

– Mamy bardzo dobrych piłkarzy w składzie i każdy chce grać. W pierwszych dwóch meczach graliśmy tą piątką z tyłu (De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw) i dobrze się spisaliśmy, ale jest ciężko, bo zawsze trzeba się dobrze prezentować. Jest tak dlatego, że zawsze jest ktoś kto chce grać, to jest element futbolu. Taki stan rzeczy jest dla nas bardzo ważny i dobry dla naszej drużyny.

– Rywalizacja o miejsce w składzie jest bardzo ważna dla drużyny. Jeśli tego nie ma, wtedy może nie będziesz w stanie wejść na wyższy poziom. Robimy to każdego dnia i myślę, że to sprawi, że wejdziemy na wyższy poziom.

Lindelof uważa też, że United jest w dużo lepszej formie niż miało to miejsce pod koniec ubiegłego sezonu.

– Bardzo ciężko pracowaliśmy, możecie tego efekty zobaczyć podczas meczów. Więcej teraz biegamy i jesteśmy w stanie wykonywać więcej sprintów, nawet w 80 czy 90 minucie.

– Myślę, że fani zawsze stoją za nami, co pomaga nam poprawiać swoją grę. Pod wodzą Ole możemy grać jeszcze lepiej. Myślę, że ciężko wszyscy pracujemy i dużo biegamy, a to właśnie fani chcą widzieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X