Transfery

The Telegraph: Inter liczy na rozwiązanie sprawy Alexisa do czwartku


Inter Mediolan ma nadzieję, że do czwartku dowie się, czy uda się wypożyczyć Alexisa Sancheza z Manchesteru United – informuje The Telegraph.

Włoski klub złożył ofertę wypożyczenia z opcją wykupienia zawodnika za 15 milionów euro. Rozmowy miały odbyć się w środę, lecz niespodziewanie United sprzeciwił się sugestii Interu, by Ci pokryli tylko połowę jego wynagrodzenia, które wynosi 391 tysięcy funtów tygodniowo. Trzeba w ewentualnej umowie wziąć też pod uwagę zapis kontraktu Sancheza, który mówi, że za każdy występ doliczyć należy dodatkowe 75 tysięcy funtów.

Obecny kontrakt Alexisa z United jest bardzo złożony, dlatego przeforsowanie wypożyczenia nie jest łatwe do przeprowadzenia. Wliczając ewentualne bonusy za gole i asysty, oraz coroczne dodatkowe 1,1 miliona funtów za podpisanie kontraktu, łącznie jego kontrakt może być wart 5 milionów funtów rocznie.

Mimo iż wypożyczenie Alexisa jest w interesie wszystkich, United chce przekonać Inter, by ten opłacał większą część jego wynagrodzenia, a także by kwota samego wypożyczenia była wyższa.

Na Old Trafford trwa też debata, czy klub powinien w ogóle zgadzać się na odejście Chilijczyka, skoro wcześniej sprzedany został Romelu Lukaku, ponieważ w przypadku kontuzji Marcusa Rashforda czy Anthony’ego Martiala, opcje w ataku będą bardzo wąskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X