Wypowiedzi

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki


Były obrońca Manchesteru City, Micah Richards porównał trzech prawych obrońców, Kyle Walkera, Trenta Alexandra-Arnolda i Aarona Wan-Bissakę. Zdaniem Richardsa, Wan-Bissaka bije wspomnianą dwójkę w jednym aspekcie – bronieniu.

– Wan-Bissaka defensywnie jest prawdopodobnie najlepszy. Oni są jak trójka zupełnie różnych piłkarzy. Walker dla mnie wciąż jest prawdopodobnie najlepszy w Anglii, jeśli weźmiemy pod uwagę zarówno grę ofensywną, jak i defensywną. Alexander-Arnold jest najlepszy z nich, jeśli weźmiemy pod uwagę ofensywne zadania, jego dośrodkowania są bardzo dobre.

Richards ocenił też grę Wan-Bissaki w poniedziałkowym meczu z Wolves:
– Byłem pod naprawdę wielkim wrażeniem jego gry przeciwko Wolves. On wygrywał wszystkie pojedynki jeden na jednego. Bardzo dobrze też wyglądał przy piłce. Jego powroty do defensywy są niewiarygodne. Oglądałem go często w Palace, a teraz w Man United wszedł na wyższy poziomie, to większy klub, a on wygląda, że gra lepiej i przeciwko lepszym przeciwnikom. Ma większą swobodę, grając w lepszej czwórce obrońców. Nie ma luk. To widać w jego grze. Dla mnie jest on jednym z topowych prawych obrońców w lidze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X