Wypowiedzi

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”


Piłkarze Manchesteru United oburzyli się reakcją niektórych ludzi na Twitterze, którzy rasistowskimi tekstami zaatakowali Paula Pogbę. Kilku zawodników wyraziło jasny sprzeciw wobec takiego traktowania ich kolegi z drużyny.

Harry Maguire:
– Obrzydliwe. Media społecznościowe muszą coś z tym zrobić… Każde konto, które jest otwarte powinno być weryfikowane paszportem lub prawem jazdy. Stop tym żałosnym trollom tworzącym wiele kont, by obrażać ludzi.

Marcus Rashford:
– Wystarczy tego, trzeba to zatrzymać. Manchester United to rodzina, Paul Pogba jest ważną częścią tej rodziny. Atakujecie jego, atakujecie nas wszystkich w Man Utd.

Jesse Lingard w odpowiedzi na wpis Rashforda:
– Kompletnie się zgadzam, to nie może dłużej trwać. Wszyscy jesteśmy z Tobą Paul Pogba.

Wcześniej swoje stanowisko zajął Manchester United, który wydał specjalne oświadczenie, w którym sprzeciwia się takiemu zachowaniu wobec Pogby i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec tych ludzi:
– Wszyscy w Manchesterze United są zniesmaczeni obelgami na tle rasowym, skierowanymi ostatniej nocy w stronę Paula Pogby, całkowicie to potępiamy. Osoby, które wyrażają takie poglądy, nie reprezentują wartości naszego wspaniałego klubu, bardzo pokrzepiający jest fakt, że zdecydowana większość naszych fanów także to potępia w mediach społecznościowych. Manchester United przejawia zero tolerancji dla jakiejkolwiek formy rasizmu czy dyskryminacji, o czym świadczy choćby wieloletnie zaangażowanie w kampanię przeciwko rasizmowi #AllRedAllEqual. Będziemy pracować nad zidentyfikowaniem kilku osób zamieszanych w te incydenty oraz nad wyciągnięciem możliwie jak najsurowszych konsekwencji. Zachęcamy też do działania w tych sprawach w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X