Klub

Solskjaer zorganizował Rashfordowi te same lekcje, co Cristiano Ronaldo


Marcus Rashford pobiera te same lekcje wykańczania akcji, które sprawiły, że Cristiano Ronaldo stał się głównym zagrożeniem bramki rywali w Manchesterze United – informuje Daily Mail.

Rashford jest raczej ustawiany jako drugi napastnik za Anthonym Martialem, jednak Ole Gunnar Solskjaer chce dopracować z młodym Anglikiem wykończenia przy jednym i dwóch kontaktach z piłką. Menadżer Czerwonych Diabłów liczy, że Rashford lepiej dopracuje ustawianie się, które pozwoli mu szybciej wykańczać akcje. Norweg chciałby też by obaj zawodnicy dopracowali rozumienie się na boisku i w przyszłości stworzyli duet podobny do tego, jaki kiedyś tworzyli Dwight Yorke i Andy Cole.

Przez takie same treningi przeszedł Cristiano Ronaldo podczas swojej gry na Old Trafford, co w późniejszym czasie zaowocowało tym, że stał się on jednym z najlepszych strzelców w historii futbolu.

Ronaldo pracował wówczas z Rene Moulensteenem nad poprawą konwersji wykańczania akcji. Portugalczyk otrzymał nagrania wideo z takimi napastnikami jak Solskjaer, Dwight Yorke, Andy Cole i Ruud van Nistelrooy. Rashford ma nadzieję, że te metody treningowe przyniosą podobny skutek w jego grze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X