Wypowiedzi

Konferencja Solskjaera przed meczem z Wolves


Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś przed południem udział w konferencji prasowej przed spotkaniem 2 kolejki Premier League z Wolverhampton. Oto co miał do powiedzenia Boss Czerwonych Diabłów.

Sytuacja kadrowa
Mieliśmy dobry tydzień, tydzień treningów i rywalizacji, więc mam nadzieję, że będziemy mieć dostępną tę samą kadrę. Wciąż jest jednak kilka dni do naszego meczu.

O meczu z Wolves
Zawsze jedziesz na mecz z pozytywnym nastawieniem i z chęcią zwycięstwa, podczas ostatnich dwóch meczów tutaj też czułem się jakbym jechał do domu. To były jednak trudne mecze, Wolves to trudna do złamania drużyna, oni bronią głęboko i nie dają wiele miejsca, poza tym potrafią kontratakować i są niebezpieczni przy stałych fragmentach gry. Obserwowaliśmy spotkania z zeszłego sezonu, by sprawdzić czy wiele się zmieniło, ale nasza forma, zaangażowanie i nastrój po wygranej są tak świetne, że jedziemy tam pewni siebie.

To ważny tydzień
To dla nas ważny okres, mamy przed sobą wiele meczów i wiele pracy do wykonania na treningach, więc myślę, że będzie intensywnie. Mamy za sobą dobry tydzień treningów, nastawienie jest dobre, niektórzy piłkarze nie grali i chcieli udowodnić swoją wartość.

Czy drużyna jest w lepszej formie?
Jest wielka zmiana, Chelsea wybiegała nas w kwietniu, a tym razem my przybiegliśmy więcej od nich. To dobra zmiana, ale tu nie chodzi tylko o bieganie, od młodego zespołu oczekuje się wiele energii, ale też jakości.

Co z Alexisem?
Alexis to wielki profesjonalista. Podczas każdym treningu ciężko pracuje i chce być tego częścią. Pojawiają się historie o przesunięciu go do rezerw, to oczywiście nieprawda, on miał teraz trzy tygodnie, jest kilka tygodni za resztą, ale bliski by być gotowym. Nie mamy największego ataku jeśli chodzi o liczby, więc Alexis może grać więcej meczów, niż się spodziewacie, oczekujemy, że pokaże się z dobrej strony w tym klubie, on ma jakość.

Szanse Freda
Twoja drużyna zawsze gra lepiej, jeśli jest ustabilizowany skład zbudowany na solidnych fundamentach, nie tracący goli. Mocne drużyny, z którymi się mierzymy, zawsze mają mocną podstawę, bramkarza, ustaloną linię obrony, mamy nadzieję, że uda się to zrobić też u nas, także z linią pomocy i ataku, wierzymy, że przed Fredem jest też wielki sezon.

Wpływ Maguire’a
On ma chłodną głowę, jest ułożony na boisku i poza nim, wykazuje się wielkim doświadczeniem, jest uśmiechnięty, to osobowość, którą chcesz mieć koło siebie. Chłodna głowa w defensywie jest ważna, ułożeni obrońcy, którzy nie są zbyt emocjonalni, są wspaniali dla menadżera, bardzo dobrze mieć go u siebie w drużynie.

Nastawienie, mentalność
Mieliśmy dobry okres przedsezonowy, sprawność jest lepsza, mamy młody zespół, który dodaje nam energii. W końcówce poprzedniego sezonu byliśmy zmęczeni mentalnie, a teraz jesteśmy dużo świeżsi, z niecierpliwością wyczekuję pierwszej przeszkody, zwiększonej odporności i powrotu, gdy jest ciężko. Jestem pewien, że w poniedziałek będzie ciężko, Wolves będzie dla nas trudnym wyzwaniem. Jesteśmy w dobrym momencie i gdy napotkasz pierwszą przeszkodę, czy trudność, chcesz widzieć w zespole liderów, każdy potrafi grać, gdy wygrywasz 3-0 czy 4-0.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X