Wypowiedzi

Paul Merson przeprasza za krytykowanie Maguire’a


Paul Merson przeprosił w trakcie panelu dyskusyjnego w studiu Sky Sports, za “nieokazanie szacunku” i krytykowanie Harry’ego Maguire’a.

Maguire przechodząc do United, stał się najdroższym obrońcą w historii futbolu, przebijając dotychczasowego rekordzistę, Virgila van Dijka, za którego Liverpool dał 75 mln funtów. Czerwone Diabły wyłożyły za stopera Leicester 80 mln funtów.

Merson otwarcie skrytykował ten transfer, określając zarówno kwotę jak i sam ruch jako coś niedorzecznego.

– 80 mln za Maguire’a? To wyższy poziom absurdu, niedorzeczny transfer. Przecież on gra w reprezentacji, która gra trójką obrońców. Kiedy grasz trójką obrońców, robisz to dlatego, że im nie ufasz i musisz iść w ilość zamiast jakość. W kadrze radzi sobie dobrze, bo otaczają go najlepsi angielscy piłkarze z Premier League, a w Leicester grał w drużynie, która w każdym meczu się broni praktycznie całym zespołem, wszyscy są blisko, pomocnicy grają blisko stoperów, nie ma miejsca na nic, więc on po prostu przecina akcję, wybija głową i pozamiatane. W United zaś nagle się okaże ,że stoi z drugim stoperem za linią środkową, a cała drużyna rywala się broni. Wtedy wystarczy, że na chwilę ucieknie Ci jakiś Aubameyang albo Aguero i on już nie dogoni żadnego z tych szybkich napastników – takimi słowami opisał naszego nowego zawodnika legendarny zawodnik Arsenalu.

Jednak Maguire zbytnio się tym nie przejął, odegrał w swoim debiucie kluczową rolę, United zmiażdżyło Chelsea 4-0, a pomimo takiej ilości zdobytych bramek, to właśnie Harry został wybrany zawodnikiem meczu. 7 wybić, 4 przejęcia, 86% skuteczności podań, ani razu nie dał się przedryblować. Wychwalany był przez Solskjaera i ekspertów, sam Merson przeprosił za swoje słowa następnego dnia, w trakcie poniedziałkowej debaty w studiu Sky Sports.

– Maguire ma prezencję, potrafi dowodzić defensywą, nie przebiera w środkach. Moim zdaniem świetnie się spisał. Byłem trochę dla niego za ostry w trakcie sobotniego podcastu. Postaram się z nim porozmawiać i przeprosić. To co powiedziałem nie do końca było tym co powinienem, trochę mnie poniosło. Moje spojrzenie na grę obrońców jest trochę staromodne, wiem, że dziś grają oni trochę inaczej. 

– Nie okazałem mu należytego szacunku, godnie reprezentował kadrę na mundialu, zajął z nią 4 miejsce, był w drużynie, która była najbliżej medalu Mistrzostw Świata od niepamiętnych czasów. Poniosło mnie w moich wypowiedziach. Pomógł w zachowaniu drużynie pierwszego czystego konta od lutego, co prawda miał trochę szczęścia i De Geę, ale i tak zachował czyste konto. Przepraszam za brak okazania mu szacunku – tłumaczył Merson.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X