Wypowiedzi

Parker: Wan-Bissaka to najlepszy prawy obrońca w Premier League


Były obrońca Manchesteru United, Paul Parker uważa, że Aaron Wan-Bissaka jest najlepszym piłkarzem na swojej pozycji w Premier League. Defensor Czerwonych Diabłów zaliczył kapitalne spotkanie przeciwko Chelsea.

– Mówiłem to już wiele razy, często go oglądałem w zeszłym roku, po prostu lubię oglądać jego grę. Ludzie mówią o chłopaku z Liverpoolu (Trent Alexander-Arnold), ale on nie umie tak bronić jak Wan-Bissaka, którego gra w obronie i ustawianie się są bardzo dobre. On chce bronić, kocha to. Wczoraj każda próba odbioru była skuteczna, nie ma co do tego wątpliwości, że jego odbiory były czyste.

– Oceniam go jako obrońcę. To najlepszy prawy obrońca w Premier League. Zawsze są pytania co do niego, gdy idzie do przodu, ale on się może tego nauczyć, może być w tym lepszy. On gra dla drużyny, która mu na to będzie pozwalać.

– Gdy grasz obok niego jako środkowy obrońca, powtarzasz sobie, że on jest moją kartą wyjścia z więzienia, ponieważ on chce wykonywać te odbiory i zabezpieczać prawą stronę. On nie chce dać nikomu wolnego metra czy oglądać, jak ktoś wykonuje dośrodkowanie. Uwielbiam w nim to – powiedział Parker.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X