Wywiady

Rashford dla United Review: Oddaję swoje życie za klub


W przedmeczowym programie United Review, Marcus Rashford przekazał, jak podekscytowany i pełen pasji czuje się w kwestii nadchodzącej przyszłości Manchesteru United.

Wychowanek United rozpocznie swój piąty sezon jako członek pierwszego zespołu, a wszystko to zacznie się już jutro meczem z Chelsea o 17:30.

Marcus latem podpisał nowy kontrakt, a także zagrał we wszystkich 6 meczach przedsezonowych. 21-latek patrzy teraz na wszystko z optymizmem i skupia się na zbliżających wyzwaniach, z młodym, głodnym i ambitnym składem, jaki ma United.

– Myślę, że to bardzo ekscytująca chwila. Dla mnie ważne było po prostu podpisanie nowego kontraktu i pokazanie, że jestem tu dla klubu. Chcę przywrócić klub tam, gdzie jego miejsce, by wszyscy przypomnieli sobie co to jest Manchester United.

– Oddaję swoje życie dla klubu i to jest najważniejsze. Dla mnie, gdy jestem w składzie z wieloma młodymi zawodnikami, którzy dzielą te same ambicje i kierują się tym samym, widzę nas tylko odnoszących sukcesy.

– To może nam trochę zająć, ale jeśli będziemy się trzymali planu, pracowali razem jako drużyna, i do tego mając menadżera, który zna klub i dzieli te same ambicje, kto wie co możemy osiągnąć.

– Tu nie chodzi tylko o mnie. Jest grupa młodych piłkarzy, którzy razem mogą zacząć być tym, czym zdecydowaliśmy się być. To dla mnie ważne, że możemy zacząć pomagać młodym piłkarzom wejść do drużyny. To jest część dorastania w koszulce United. To po prostu kolejny krok.

Mimo że Rashforda możemy nazwać już doświadczonym członkiem drużyny, wciąż ma on 21 lat i może poprawić pewne aspekty gry.

– Dla mnie ważne jest być odpowiedzialnym i niezawodnym gościem. Czuję, że to dla mnie kolejny krok. Wszystko idzie drogą, jaką powinno iść. Pamiętam te same kroki, gdy wchodziłem do drużyny do lat 18, zajęło to sezon, by dorosnąć do tych standardów piłki. Zanim się tego dowiesz, jesteś jednym z liderów na boisku i bierzesz odpowiedzialność. Teraz jestem w takiej sytuacji w pierwszej drużynie.

Marcus mimo 21 lat, rozegrał już 170 meczów w barwach United, grając w Lidze Mistrzów, zdobywając 3 trofea i występując na dwóch turniejach z reprezentacją Anglii. Chce on dorosnąć na tych doświadczeniach w sezonie 2019/20 i czuje się bardziej gotów, niż kiedykolwiek by osiągnąć sukces na Old Trafford.

– Teraz chodzi, by te doświadczenia zebrać razem. Teraz czuję psychicznie i fizycznie, że jestem bardziej przygotowany do tego niż wcześniej, szczególnie fizycznie.

– Pamiętam na początku ubiegłego sezonu, moje nogi były takie spięte i zmęczone. Nie mieliśmy wystarczająco dużo odpoczynku i trudno było tak szybko zacząć sezon. Z taką samą ilością wolnego czasu w tym roku, byliśmy w stanie zaplanować tak treningi, że były one bardziej dopasowane indywidualnie i czuję się dużo lepiej przygotowany.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X