Wypowiedzi

Djordjic: Klub upada i wygląda, że nie ma sposobu by to wyhamować


Bojan Djordjic w wywiadzie dla Expressen opowiedział o obecnej sytuacji w Manchesterze United. Zdaniem byłego piłkarza Czerwonych Diabłów, źle się dzieje i nie wygląda, by sprawy szły we właściwym kierunku.

– Większość, która oglądała wywiad w MUTV, rozumie mnie. Ci, którzy chcą mnie słuchać wiedzą, że te słowa pochodzą z serca. Krytyka była podyktowana tym, że klub upada i wygląda, że nie ma sposobu by to zahamować.

– Mogę być wkurwiony. Wygląda to tak, jakby niektórzy piłkarze dyktowali warunki gry w tak wielkim klubie. To nie jest dobry znak.

– Maguire wyjdzie obok Lindelofa w niedzielę przeciwko Chelsea. Nie ma co do tego wątpliwości. Chris Smalling i Phil Jones są w klubie od blisko 10 lat i wciąż są co do nich wątpliwości. To pokazuje, że nie są oni wystarczająco dobrzy.

– United zawsze będzie przyciągać sponsorów. Ed Woodward jest w tym dobry, ale to nie wystarczy, gdy jesteś Manchester United. Musisz pozyskiwać piłkarzy, wydawać właściwie i być pewnym, że klub idzie naprzód.

– Czołowe postacie jak Scholes, Ferdinand, Vidic i Rooney nie byli zastąpieni wystarczająco dobrymi piłkarzami. Pieniądze zostały wydane, bo rekrutacja i sprawa za kulisami wyglądają tak, jakby ważniejsze było robienie pieniędzy, niż troska o sport.

– Manchester City i Liverpool będą cementować swoje miejsca w topie. Dlaczego? Bo nie mają wątpliwości w kwestiach związanych z rekrutacją. Wszystko jest kalkulowane, a ich skauting i praca za kulisami są bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X