Wypowiedzi

Konferencja prasowa Ole przed meczem z Chelsea


Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś udział w pierwszej w tym sezonie konferencji prasowej przed inauguracyjnym meczu nowego sezonu Premier League z Chelsea, który zostanie rozegrany w niedzielę. Poniżej relacja z konferencji.

O oknie transferowym
– Myślę, że gdy okno transferowe się zamyka, to świetne uczucie, że mamy gotową drużynę. Teraz wiemy co mamy i jestem zadowolony z trzech piłkarzy, których pozyskaliśmy.

Nie czujemy się sfrustrowani
– Nie ma takiego uczucia w klubie, ani w fanach, których spotkałem. Oni są podekscytowani piłkarzami, których pozyskaliśmy, zawsze też będą oczywiście tacy, którzy chcą pozyskać dodatkowych zawodników. To jest element bycia tutaj. Ufamy piłkarzom, których mamy i wierzymy w nich.

Umowa Lukaku najlepsza dla obu stron
– To był czas by Romelu odszedł, zawarliśmy dobrą umowę, on jest szczęśliwy, więc myślę, że obie strony zakończyły umowę tak, jak to powinno być. Rom był kontuzjowany przez dłuższy czas okresu przygotowawczego. Nie brał w nim udziału, mam nadzieję, że będzie miał udany start w Interze Mediolan.

Pogba jest fantastyczny
– Zawsze bez zmian. On jest wspaniały. Zawsze to mówię, gdy jestem pytany o Paula. Wciąż to powtarzam. Gdy on przychodzi, gdy gra, gdy trenuje, jest absolutnie fantastyczny.

Mamy w tym sezonie inną formację ataku
– Oczywiście Rom ma dobry rekord i dobre statystyki. To jeden z najlepszych numerów dziewięć, jeśli chcesz grać z tego rodzaju napastnikiem na szpicy. Ja jestem pewny, że z Martialem i Rashfordem będziemy zdobywać gole. Dan James też może kreować . Jestem pewien też, że Jesse Lingard dostanie większą szansę, mamy więc inny atak w tym sezonie.

Greenwood będzie w drużynie i będzie strzelał gole
– W poprzednim sezonie nie zdobywaliśmy wielu goli. Mamy jednak piłkarzy, którzy mogą mieć swój wpływ. Droga Masona Greenwooda może być dużo trudniejsza, jeśli mamy innych napastników, ale wierzę, że Mason będzie grał i gdy będzie na boisku, będzie miał swój wkład i będzie trafiał do siatki.

Chcemy coś udowodnić niedowiarkom
– Oczywiście chcemy coś udowodnić tym, którzy w nas nie wierzą, a jedyną drogą by to zrobić jest granie dobrego futbolu. Chcemy pokazać, jaką chcemy być drużyną, jakim stylem chcemy grać. Widzimy, że fani są za nami i czujemy się pewni siebie, nie czujemy tej negatywności, o której mówicie.

To będzie dłuższa przebudowa
– Powiedziałem wcześniej podczas okresu przygotowawczego, ale też w poprzednim sezonie, że to nie będzie szybka naprawa. Musimy zrobić dłuższą przebudowę, musimy sprowadzić odpowiednich piłkarzy i odpowiednich ludzi do klubu. To się nie zmieniło w ciągu ostatnich trzech dni, gdy nie ma się odpowiednich piłkarzy, odpowiednich ludzi, nie ma się odpowiednich odpowiedzi od piłkarzy, których by się chciało mieć. Jeśli jest jakaś wątpliwość, to nie ma wątpliwości, że musimy raczej zaufać piłkarzom, których mamy.

Cieszę się, że Frank Lampard nie gra
– Cieszę się, że on nie gra, bo zdobywałby gole. Nie jest inny, niż pozostali menadżerowie. Wiemy, że nie jesteśmy już piłkarzami, jesteśmy menadżerami i tu nie jest inaczej. Spotkałem go, mieliśmy spotkanie menadżerów w środę i wtedy z nim rozmawiałem.

Odejście Lukaku może otworzyć drzwi Alexisowi
– Alexis wrócił i dobrze trenował. Oczywiście jest on cztery czy pięć tygodni z przygotowaniami za chłopakami, nie brał udziału też w meczach, nie licząc tego jednego za zamkniętymi drzwiami w Carrington, więc myślę, że może on potraktować odejście Lukaku jako szansę.

Spodziewam się, że Alexis zostanie
– Oczekuję, że on zostanie. To napastnik, który uważamy, że może zdobywać dla nas gole.

Mamy inne opcje na kapitana
– Jest kilku chłopaków, nie tylko Ashley Young, mamy tu kilku liderów. Możecie się o tym przekonać w niedzielę.

Nie mam konfliktu z Lukaku
– Zawsze miałem z Romem dobrą relację. Otwartą i szczerą. Rozmawialiśmy ze sobą otwarcie i nie było nic między nami. Oczywiście teraz ktokolwiek jest w naszej drużynie, jesteśmy z tego zadowoleni.

Niektórzy wciąż mogą odejść
– Mogą być jeszcze odejścia z klubu. Tu nie chodzi o to, kogo nie chcemy, ale o to kogo chcemy i będziecie mogli to zobaczyć w wyborze kadry, kto chcemy by został z nami na dłużej.

O VARZE
– Jestem jego zwolennikiem, jeśli oczywiście sprawi to, że będą podejmowane właściwe decyzje, gdy będziesz na spalonym, nie ważne, czy będą to dwa jardy, czy dwa centymetry, jesteś na spalonym i to jest ważne. Jeśli to będzie działać szybko, myślę, że będą z tego korzyści i sprawi to, że liga będzie bardziej sprawiedliwa. Było wiele goli ze spalonych w zeszłym sezonie, o których debatowano. Nie dyskutowalibyśmy o tym, gdyby był VAR, więc jestem za tym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X