Wypowiedzi

Solskjaer podsumowuje mecz z Interem


Ole Gunnar Solskjaer poruszył kilka kwestii w pomeczowym wywiadzie po wygranej z Interem. Oto co powiedział Boss po dzisiejszym spotkaniu.

– Myślę, że mamy to, o co prosiliśmy. Warunki były trudne, ale dobrze naciskaliśmy. W pierwszej połowie trochę brakowało nam wykończenia. Myślałem sobie podczas meczu “lubię to”, chłopcy cieszyli się swoją grą, to właśnie chcemy robić.

O Greenwoodzie:
– To naturalny egzekutor. On ma tylko 17 lat, ale dlaczego nie cieszyć się jego futbolem? On zdobędzie wiele bramek. Nigdy nie myślałem o wypożyczeniu Greenwooda. Musimy go tu zatrzymać. On jest gotów do gry w pierwszym zespole.

O młodych piłkarzach:
– Można było zobaczyć pewność u dzieciaków, gdy dostali swoje minuty. Przez ostatnie 2-3 lata byli przymierzani do pierwszego zespołu, ale teraz w nim są.

O kontuzjach Lindelofa i Chonga
– Jutro ocenimy stan Lindelofa. Jeśli chodzi o Chonga, z nim będzie wszystko ok, został po prostu kopnięty. Nie winię obrońców, że chcieli go zatrzymać.

O Tuanzebe:
– Przyszłość Tuanzebe jest w United. Dzisiejszy mecz był dla niego testem, wiemy, że on może grać na tym poziomie, dlatego nie wystąpił przeciwko Leeds. Axel to przyszłość tego klubu.

O grze bez Lukaku
– Myślę, że poradziliśmy sobie dobrze bez Romelu. Wszyscy wiemy, że to jeden z czołowych napastników na Świecie. Z Anthonym, Marcusem i Masonem graliśmy trochę inaczej. Jako trener musisz się adaptować do dostępnych zawodników.

O gwizdach w kierunku Younga
– Rozmawiałem z nim. Nie sądzę by miało to na niego wpływ.

O uformowaniu kadry
– Oczywiście, że chcemy mieć ostateczną kadrę najszybciej jak to możliwe. Ktokolwiek będzie dostępny, będziemy z nim pracować, zobaczymy 9 sierpnia kto tu będzie, a kto nie.

O szlifowaniu formy
– Stajemy się coraz lepsi i lepsi. Zostały nam jeszcze 3 tygodnie i będziemy pracować nad intensywnością oraz pressingiem. Mamy piłkarzy, którzy lubią naciskać na rywala.

O Lingardzie
– Nie wiem ile Jesse wygrał dziś piłek, ale on jest jednym z najlepszych w grze pressingiem. Marcus też jest w tym bardzo dobry. Widzieliśmy też jak ciężko pracuje Anthony i jak wygrywa wiele piłek.

O dopingu w Singapurze:
– Dzisiaj graliśmy jak na Old Trafford. Czuliśmy się jak w domu. Kibice byli niesamowici, atmosfera dla zawodników była wspaniała.

O stylu gry
– Naszym obowiązkiem jest grać futbol, który będzie się podobał fanom. Wygląda na to, że dzisiaj im się podobało.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X