Wypowiedzi

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Interem


Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś w Singapurze udział w konferencji prasowej przed meczem z Interem Mediolan. Oto co Norweg miał do powiedzenia.

O Lukaku
– Nie, on nie jest gotów do gry. Nie będzie dostępny na najbliższy mecz.

O spekulacjach dotyczących Lukaku
– Nie mam żadnych nowych informacji od ostatniego czasu, gdy o tym mówiłem.

De Gea i Shaw powinni zagrać
– Myślę, że obaj będą dostępni. Luke odbył wczoraj przyzwoity trening przed opuszczeniem Perth, Davidowi prawdopodobnie wystarczy dzisiejszy trening. Spróbujemy mu dać 60 minut, lub trochę więcej.

Darmian i Fred są na zgrupowaniu
– Musimy dzisiaj sprawdzić na jakim etapie są w swoich treningach, Fred ma też za sobą ślub, więc pewnie ma dużo energii, jestem pewien, że bardzo chciał do nas dołączyć. Nie można być zaskoczonym, że Brazylijczyk, który grał na Ukrainie, może mieć trudne początki. Wiemy, że on ma talent, to jeden z graczy, od których oczekujemy, że wykona w tym sezonie kolejny krok. Mamy nadzieję, że opuszczone 10 dni nie będzie miało na niego zbyt dużego wpływu.

Chcemy wygrać Ligę Europy
– Upatrujemy w Lidze Europy świetną okazję do dania szansy młodym zawodnikom i do wygrania trofeum. To sposób na kwalifikację do Ligi Mistrzów. Zrobimy wszystko by wygrać te rozgrywki, bo to wielkie trofeum.

O potencjalnych wzmocnieniach
– Pracujemy nad jedną czy dwoma sprawami, ale oczywiście moim celem gdy jesteśmy tutaj jest bycie gotowym do meczów i do sesji treningowych.

Premier League jest bardzo konkurencyjna
– Premier League jest bardzo konkurencyjna. To co te dwie drużyny zrobiły w poprzednim sezonie było nietypowe. Jest 6 drużyn, które będą chciały rywalizować o miejsca w Lidze Mistrzów. Musimy być lepsi niż poprzednio i poprawić swoją grę.

O progresie Martiala
– Martial może być napastnikiem światowej klasy. Myślę, że jeśli śledzisz kilka ostatnich sezonów,  sposób w jaki wrócił teraz na zgrupowanie przedsezonowe, jego nastawienie jest idealne. Jest kilka elementów, po których można dostrzec nowego Anthony’ego, na przykład po sposobie w jaki pracuje dla drużyny. Ocena jego pracy idzie w górę.

O powrocie do formy
– Chcę doprowadzić tych piłkarzy do formy, odkąd tu pierwszy raz przyjechałem. Tu nie chodzi tylko o powrót Pogby do formy, tu chodzi o nas wszystkich. Najważniejsze by się odpowiednio skupić. Gdy nie są oni na boisku, nie mogę nikogo winić.

Nie wymienimy 11 piłkarzy
– Damy kilku piłkarzom zagrać 45 minut, innym 60-70 minut. To kolejny krok. Nie planujemy znów wymienić 11 zawodników.

Wielu zawodników nie miało takiego okresu przygotowawczego
– Okno transferowe zamyka się, gdy wystartuje liga. Nie sądzę by wielu z tych piłkarzy miało taki okres przygotowawczy jak ten przez 2-3 ostatnie sezony. Dla nas, w pierwszych 8-10 meczach chcemy wygrać wszystko.

Singapur nas przywitał
– To było fantastyczne powitanie. Byłem tu w 2001 roku, więc oczekiwałem, że fani będą na zewnątrz hotelu i w lobby. Zawsze gdy podróżujemy, wspaniale jest spotkać fanów i mamy nadzieję, że zagramy jutro przyzwoity mecz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X