Wypowiedzi

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem


Wayne Rooney przekonuje, że Louis van Gaal to najlepszy trener z jakim kiedykolwiek pracował, pomimo 9 lat treningów pod okiem Sir Alexa Fergusona.

Rooney, prowadzony przez Sir Alexa wygrał między innymi 5 tytułów Premier League oraz puchar Ligi Mistrzów, jednak w wywiadzie dla The Mirror wskazał Louisa van Gaala jako najlepszego trenera z jakim pracował. Holender prowadził United przez 2 lata, udało mu się zakwalifikować do Ligii Mistrzów oraz wygrać FA Cup, jednak za brak miejsca w TOP4 zapłacił posadą w 2016.

-Vvan Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem, nie mam co do tego wątpliwości. Jego zmysł taktyczny, jego metody szkoleniowe oraz przywiązanie do najmniejszych detali niezwykle mi zaimponowało. Podziwiałem go za to. Zmienił moje spojrzenie na futbol – powiedział Rooney.

– Louis zdaje sobie sprawę, że jego metody są ciężkie dla piłkarzy i nie zawsze im pasują, ale ja starałem się go przekonać, że to wszystko wypali. Szkoda, że skończyło się inaczej, ale jedno wiem na pewno, to od niego nauczyłem się najwięcej i jeśli w przyszłości uda mi się zostać trenerem, to moje metody będą odbiciem jego, będę się nim inspirował.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X