Wypowiedzi

Neville o transferowych problemach Manchesteru United


Gary Neville tłumaczy, dlaczego Manchester United ma aż takie problemy ze ściąganiem nowych piłkarzy. Dzieli się również swoimi przemyśleniami na temat sytuacji Paula Pogby.

Dlaczego Manchester United dokonał do tej pory tylko jednego transferu?

Zrobienie transferu nigdy nie jest łatwe, a w sytuacji Manchesteru United jest to szczególnie trudne. Transfery to biznes, wszystkie strony chcą na nim dobrze wyjść. Wszyscy wiedzą, że Man Utd potrzebuje piłkarzy, że musi się wzmacniać i kluby podnoszą ceny za swoich zawodników, świadome położenia United. A nawet jak uda się dogadać z klubem, to jest jeszcze agent, który też chce pieniądze, w końcu sam piłkarz chce godnie zarabiać. Do tego United przegrywa rywalizację z takimi klubami jak Real Madryt czy Barcelona, to zrozumiałe,  te kluby chcą tych samych piłkarzy co Czerwone Diabły, na przykład Christian Eriksen czy Antoine Griezmann, a niestety mają więcej do zaoferowania niż United.

Czy Manchester United potrzebuje Paula Pogby?

United nic nie musi. Pogba podnosi jakość zespołu gdy gra dobrze, ale jeśli piłkarz nie chce grać w klubie, to nie widzę sensu w trzymaniu go na siłę. Tacy piłkarze nie myślą o swoich obowiązkach, są rozkojarzeni. Nie ma sensu robić czegoś na siłę. Ole musi to poukładać, wybadać, którzy piłkarze są gotowi wejść z klubem na wyższy poziom, a którym pasuje to co jest teraz, wysokie tygodniówki i brak sukcesów. Nie mówię, że Pogba taki jest, ale na pewno są tacy w szatni United, to widać. Dlatego Ole musi się tym zająć. 

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X