Wypowiedzi

Lindelof o starciu z Leeds i przedsezonowych przygotowaniach


Zacięta rywalizacja między Manchesterem United i Leeds United zostanie niejako kontynuowana w trakcie przygotowań do nowego sezonu, kiedy to obie ekipy zmierzą się w meczu towarzyskim. Victor Lindelof przekonuje, że już nie może się doczekać.

United podejmie Leeds w Australijskim Perth, 17 lipca, będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn od 2011, kiedy to Man Utd wygrał 3:0 w Pucharze Ligi.

Victor Lindelof zapewnia, że ze wszystkich spotkań przedsezonowych, najbardziej wyczekuje spotkania z klubem z Yorkshire. Ponieważ gra tam jego przyjaciel z reprezentacji, Pontus Jansson, który jest ulubieńcem fanów oraz również z powodu wyjątkowej rywalizacji obu klubów, która przez lata napędzała angielskie rozgrywki.

– Nigdy nie grałem przeciwko Leeds, ale słyszałem o historii rywalizacji tego klubu z United. Nie będzie miało znaczenia, że to mecz towarzyski, będzie ciężko. Mam tam swojego przyjaciela z kadry, Pontusa więc tym bardziej nie mogę się doczekać – zapewnia Lindelof.

Szwed rozpoczyna swój 3 sezon na Old Trafford, po tym jak dołączył do klubu w 2017 roku. Podkreśla jak ważne są przedsezonowe przygotowania i jak bardzo wpływają one na późniejsze wyniki w trakcie sezonu oraz jak pomagają nowym piłkarzom w adaptacji.

– Przygotowania do sezonu to ważny, może nawet najważniejszy element “piłkarskiego roku”. To on definiuje to jak będziemy wyglądać w trakcie sezonu. Pomagamy nowym zawodnikom w adaptacji, zapoznajemy się, spędzamy razem czas i przede wszystkim, ciężko pracujemy. Pamiętam jak bardzo pomogła mi drużyna, kiedy wziąłem udział w moim pierwszych przygotowaniach do sezonu, dlatego tak dobrze się zaadaptowałem.Wierzę, ze tak samo będzie z naszymi nowymi piłkarzami – kończy Szwed.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X