Image default
Wypowiedzi

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Chris Smalling udzielił wywiadu dla MUTV, w którym przekonuje, że już nie może się doczekać następnego sezonu Premier League, który będzie dla niego już 10 rozegranym w barwach Manchesteru United.

Nie możesz się już doczekać startu kolejnego sezonu?

Tak. Cała drużyna czeka, chcemy się pokazać lepiej niż w poprzednich rozgrywkach, chcemy by kibice zapomnieli o kiepskim poprzednim sezonie. Wiemy, że zdarzały się nam już mocne początki w ostatnich latach, a potem był zjazd, dlatego naszym celem jest utrzymanie formy, na przestrzeni całego sezonu. 

Starcia, z którym rywalem, nie możesz się już doczekać?

Oczywiście derbów. Zarówno tych z City, jak i tych z Liverpoolem. Mecze z Chelsea są dla mnie równie ważne, ze względu na moją przeszłość, kiedy grałem w Fulham. Więc tych 3 rywali bym wyróżnił.

Który z tych rywali jest twoim zdaniem, obecnie najmocniejszy ?

Man City, co pokazała Premier League. Liverpool uzbierał 97 punktów, a oni i tak zgarnęli im puchar sprzed nosa. Nie mogę się już doczekać, żeby się z nimi zmierzyć, zwłaszcza spotkania na Old Trafford.

Jakie uczucia towarzyszą pierwszemu treningowi, przed nowym sezonem?

Podekscytowanie. Widzisz się z chłopakami po dłuższej przerwie, jest dużo rozmów, pytań, żartów, przeprowadzane są testy. Integrujesz się z całą grupą i nawzajem się motywujecie, przez co wszyscy chcą ciężko pracować.

Co sądzisz o wprowadzeniu w Premier League przerwy zimowej?

Cieszę się, że w końcu się jej doczekaliśmy, byliśmy jedyną topową ligą, która jej nie miała. Będziemy mieli więcej sił w miesiącach, w których rozstrzyga się sezon, czyli kwiecień i maj. Myślę, że to wyjdzie całej lidze na dobre.

Co United musi poprawić w przyszłym sezonie?

Myślę, że regularność. Samo przyjście Ole to pokazuje, wszyscy wystrzelili z formą, zaczęliśmy seryjnie wygrywać, ale potem pojawił się spadek formy i cały sezon został zawalony. Mam nadzieję, że dobrze przepracujemy okres przygotowawczy, że obejdzie się bez kontuzji i wszyscy będą zdrowi. Wiemy, że bez regularności nie będziemy w czołówce. Nie możesz wygrać 3 meczy z rzędu, a potem sromotnie przegrać 2, tak się nie wygrywa trofeów.

Czy chciałbyś coś przekazać fanom i kibicom Manchesteru United?

Nie przestawajcie nas wspierać. Jesteście ważni, robicie różnicę, tam na murawie, to czuć, kiedy jesteście z nami. W trakcie rozgrzewki, meczu, po meczu, czy po prostu kiedy jesteśmy prywatnie na mieście, wspieracie nas i my to kochamy. Zapewniam, że wszyscy damy z siebie wszystko w całym sezonie, od sparingów począwszy. Wierzę, że następny sezon będzie niezapomniany. 

Podobne artykuły

Ferdinand: Porównywanie Maguire’a do Van Dijka jest nie w porządku

adi87a

McTominay: Ole wierzy w młodzież

adi87a

Van Persie o kulisach transferu na Old Trafford

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o