Wypowiedzi

Rivaldo odradza Rakiticiowi transfer do United


Legendarny Rivaldo przekonuje, że Ivan Rakitić powinien odrzucić ofertę Manchesteru United i pozostać w FC Barcelonie.

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje transferowe wokół Ivana Rakiticia. Jego miejsce w pierwszej jedenastce jest niepewne, ponieważ Barcelona sprowadziła na jego pozycję Frenkie’go De Jonga, a United jest skory zapłacić za niego tyle, ile Katalończycy oczekują, czyli około 50 mln euro.

Jednak legenda zarówno Barcelony, Rivaldo przekonuje, że Chorwat powinien zostać na Camp Nou i zignorować ofertę United.

– Słyszałem, że mówi się o odejściu Rakiticia, że United chce go u siebie. Wiem, że United to wielki klub z piękną historią, ale Ivan powinien jednak skupić się na grze w Barcelonie. To świetny zawodnik, Barca go potrzebuje, myślę, że nadal może dać jej sporo jakości, transfer do United to średni pomysł – powiedział Brazylijczyk.

– Czerwone Diabły przechodzą trudny okres, nie są aktualnie w światowej czołówce, ale to tak zasłużony i wielki klub, że piłkarze i tak chcą tam grać. Jednakże, to City i Liverpool są aktualnie najlepsze, pokazuje to ten sezon, Premier League to aktualnie najlepsza liga na świecie. United ma wszystko, żeby do nich dołączyć, więc myślę, że niedługo tak będzie. Ivan jednak ma 31 lat, nie wiem, czy teraz  jest najlepszy czas, żeby przechodzić do United.

Rivaldo opowiedział też że i on dostał kiedyś ofertę z Old Trafford.

– Kiedy grałem w Barcelonie, też dostałem ofertę z United. Paru agentów mówiło mi, że to świetna oferta i powinienem skorzystać, ale ja byłem tak szczęśliwy z gry w Barcelonie, że uznałem, że po prostu nie chcę odchodzić. Nie chodziło o to, że zdyskredytowałem United, nie. Ja po prostu byłem w miejscu, gdzie czułem się szczęśliwy –  kończy Rivaldo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X