Wypowiedzi

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować


Robin van Persie przekonuje, że Ole Gunnar Solskjaer potrzebuje czasu, by przywrócić Manchesterowi United dawną chwałę i należy pozwolić mu spokojnie pracować.

Po fantastycznym początku Norwega przyszły porażki, które sprawiły, że United nie zagra w Lidze Mistrzów. Nadal wielu ekspertów wypowiada się sceptycznie na temat Solskjaera, wątpiąc czy jest on właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Jednak Robin van Persie jest przekonany, że w klubie dokonano właściwego wyboru, trzeba tylko czasu, by wybór ten zaczął procentować.

– To idealny wybór, po prostu w tym sezonie zabrakło mu szczęścia. Kiedyś to było normalne, że menedżer potrzebuje czasu, że nie zbuduje czegoś od tak z niczego i od razu. Dzisiaj wygląda to tak, że przegrasz 6 meczów i wylatujesz, nie ma Cię. Czy tak powinno być? – powiedział van Persie.

– Dajcie mu spokojnie pracować, to gość, który ten klub zna, jest stamtąd. Zna realia. Dla mnie sytuacja jest trochę zabawna, ponieważ jeszcze dwa miesiące temu Gary Neville pytał się go, gdzie chce żeby mu postawić pomnik, sensacyjnie wyrzucił PSG z Ligi Mistrzów, a teraz kwestionuje się to, czy on się w ogóle nadaje.

– Dopiero co dostał 3-letnią umowę, więc musimy oceniać go w dłuższej perspektywie. Ole to pozytywny człowiek, chce osiągać sukcesy, jest związany z tym klubem. Dla mnie to idealny wybór. Wygrał dla tego klubu Ligę Mistrzów, dosłownie, przecież jego gol dał zwycięstwo. Trenował rezerwy, pracował w tym klubie.

– Każdy potrzebuje czasu, żeby coś osiągnąć. Nie da się niczego wygrać tak po prostu, od tak. Jestem pewny, że Ole to wszystko poukłada, na pewno nie od razu, ale jeśli dostanie na to czas, to jestem przekonany, że dokona dobrych wyborów – kończy van Persie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X