Image default
Wypowiedzi

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Wayne Rooney przekonuje, że piłkarze Manchesteru United, powinni bać się Ole Gunnara Solskjaera i czuć przed nim respekt.

Norweg zaczął fenomenalnie, gdy był menadżerem tymczasowym. Gdy tylko podpisał kontrakt, stając się menadżerem na pełen etat, wyniki pogorszyły się i zespół w kilka tygodni odpadł z Ligi Mistrzów i stracił szansę na zajęcie miejsca w TOP4. Przez taki przebieg wydarzeń, zaczęły się pojawiać głosy, jakoby Solskjaer nie pasował do tej roli, że piłkarze nie traktują go jak poważnego menedżera i że podpisanie z nim 3-letniego kontraktu było błędem.

Legenda United, Wayne Rooney, obecnie występujący w MLS, powiedział co myśli o całej sytuacji:

– Moim zdaniem, piłkarze zawsze powinni bać się trenera. Powinni bać się Solskjaera, czuć przed nim respekt, szanować go, ale również czuć strach. Przed nim i przed całym jego sztabem.

– Ciężko się patrzyło na United w tym sezonie. Kiedy Ole przyszedł, wszystko zmieniło się jak na zawołanie, widać było, że piłkarze dostali więcej wolności na boisku, świeżość była zauważalna. Potem jednak wszystko się posypało, nie mam pojęcia dlaczego, nie wiem, może ktoś już był myślami przy nowym klubie? Wątpię żeby tak było, ale jakimś cudem, cała drużyna zaliczyła dołek w ostatnich kolejkach sezonu.

Rooney, który razem z Solskjaer’em rozgrywał fantastyczne sezony na Old Trafford, odniósł się również do brania przez piłkarzy odpowiedzialności za swoje czyny.

– Postrzeganie tej gry się zmieniło. Dla niektórych zawodników, ważniejszy od wygrania meczu, jest sukces jego nowej kampanii reklamowej, ważniejsze jest poruszanie się w social media, niż poruszanie się na boisku. Jednak kiedy fani zwracają im uwagę, że tak nie powinno być, to piłkarze chowają się za swoimi promotorami, za marketingowcami. Dlatego ja uważam, że skoro nie biorą odpowiedzialności za to co robią poza boiskiem, to nie dziwmy się, że nie biorą odpowiedzialności za swoje zagrania na boisku – podsumowuje Rooney.

Podobne artykuły

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka

Solskjaer: Cieszę się, że wielu moich zawodników mogło wypocząć

Mateusz Motyka

Lindelof o starciu z Leeds i przedsezonowych przygotowaniach

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o