Image default
Wypowiedzi

Ole: Będziemy musieli rywalizować z najlepszymi klubami na świecie

Ole Gunnar Solskjaer przekonuje, że Manchester United będzie musiał się zmierzyć z najlepszymi klubami na świecie, w swojej drodze na piłkarski szczyt.

Norwegowi wskazał dwa, jego zdaniem najlepsze zespoły na świecie, w tym momencie i dodał, że to dość niefortunne, że oba grają w Premier League. Chodzi o Liverpool oraz Manchester City.

– Różnica między nami jest ogromna. Teraz mamy w lidze 6 zespołów z najwyższej półki, w każdej innej lidze, zespoły z miejsc 3-6 walczyłby do końca o tytuł, a tutaj, w Premier League, od pół roku było wiadome, że nie mają na to szans. Kiedy ja grałem w piłkę, to liczyliśmy się tylko my, Arsenal oraz Chelsea – powiedział Ole.

– City zdobyło prawie 200 punktów w dwóch sezonach, wygrywają wszystko, Liverpool jest w finale Ligi Mistrzów ze Spurs, Arsenal i Chelsea to finaliści Ligi Europy. Gramy w najlepszej lidze na świecie, a pierwsza dwójka z tego sezonu pokazała, że są aktualnie najlepszymi klubami na świecie. To niesamowicie ciężkie wyzwanie, ale ja lubię wyzwania. Na pewno się nie poddamy. Kariera piłkarska nie nauczyła mnie przegrywać, jestem przyzwyczajony do zwycięstw.

– Kiedy przyszedłem i zaczęliśmy wygrywać, zobaczyłem coś w tych chłopakach. Zebrali się i zaczęli punktować, jednak potem dopadły nas trudy tego sportu. Taka jest piłka. Nic nie zrobi się samo, trzeba ciężko pracować. Zapewniam, że najwięcej nauczyły nas właśnie te ciężkie momenty tego sezonu. Myślę już nad tym, kto pomoże mi zbudować wielki zespół, który wejdzie na wyższy poziom – kończy Solskjaer.

Podobne artykuły

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o