Wypowiedzi

Solskjaer po porażce z Cardiff City


Ole Gunnar Solskjaer nie był zadowolony z kolejnej porażki swojego zespołu. Po meczu z Cardiff Norweg opowiedział dla Sky Sports o zakończonym sezonie, a także o przygotowaniach do nowych rozgrywek.

– Mieliśmy okazje, mieliśmy posiadanie piłki, ale to nie decyduje o wygranej, trzeba strzelić gola, wykończyć swoje sytuacje. To jak skończyliśmy sezon nie było jednak zależne od dzisiejszego dnia, złożyło się na to wiele wydarzeń i dlatego jesteśmy na szóstej pozycji.

O konieczności gry w kwalifikacjach do Ligi Europy
– Zobaczymy kiedy będzie się dla nas rozpoczynał nowy sezon, będziemy musieli się zmierzyć z tym wyzwaniem, wiemy, że już teraz zaczyna się nasza praca. Lato będzie ważne zarówno dla mnie, dla klubu, jak i piłkarzy.

– Jesteśmy na szóstej pozycji, to zdecydowanie nie jest miejsce, na którym chce być Man United. Musimy uporządkować drużynę, system, zadbać o to, by piłkarze byli w formie, wiele czynników ma znaczenie, nie tylko sprowadzenie nowych zawodników. Mamy dobrych piłkarzy, to był dla nich trudny sezon. Wiele rzeczy miało wpływ na to, że nie był to dla nich udany sezon. To może być moja wina, klubu, czy piłkarzy. Myślę, że każdy z nas spojrzy w lustro i powie, że potrafi spisać się lepiej.

O wsparciu fanów mimo złej gry i porażek

– Nie jesteśmy klubem, który powinien kończyć sezon na szóstej pozycji, a teraz na tej pozycji jesteśmy, musimy bardzo ciężko pracować, ale jesteśmy gotowi na to wyzwanie. To żenujące, gdy schodzimy z boiska [po takim meczu – przyp.red.], a mimo to mamy taki doping. To podstawa tego klubu, fani są wspaniali, my wrócimy.

– Musimy odnaleźć swoją tożsamość, dlatego tu przyszedłem, pracujemy teraz bardzo ciężko, robiliśmy to też przez kilka ostatnich miesięcy, mieliśmy fantastyczny okres w grudniu, styczniu i lutym, ale na koniec to nie wystarczyło.

O debiucie Greenwooda.

– On był wspaniały na treningu i w zespole młodzieżowym, niestety miał też problemy z kontuzjami, dlatego zagrał dopiero teraz. Widzieliśmy dziś, że nie ma w nim strachu, to piłkarz Man United.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X