Wypowiedzi

Warnock: United zmarnował setki milionów


Neil Warnock uważa, że Manchester United zmarnował setki milionów w ostatnich latach, sprowadzając słabych lub przepłaconych zawodników.

Od ostatniego triumfu Sir Alexa Fergusona w Premier League minęło niedawno 6 lat, od tego czasu United zajął tylko raz miejsce na podium. Kilkukrotnie kończył ligę poza pierwszą czwórką.

Neil Warnock, aktualnie trener Cardiff, przekonuje, że nawet jeśli United nawiąże równą walkę z Liverpoolem i City o tytuł mistrzowski, to nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Jako, że Warnock to menedżer starej daty, został zapytany, czy ma jakieś wskazówki dla Solskjaera, który jest dopiero na początku swojej trenerskiej drogi, na co odpowiedział:

– Nie porównywałbym się do niego, jesteśmy różni. Na przykład on ma piłkarzy za grube miliony, światowe gwiazdy piłki i ma możliwość sprowadzenia kolejnych. To jest ta różnica.

– Nie można go oceniać za ten sezon, był bliski uratowania go, zaszedł całkiem daleko w Lidze Mistrzów. Będzie oceniany dopiero jak zrobi swoje transfery. Bo w ostatnich latach nie było z nimi dobrze, United zmarnował setki milionów. Czy ten zespół jest lepszy od tego, który miał David Moyes? Nawet jeśli nieznacznie, to oni wydali w tym czasie ponad 400 mln, a w ogóle tego nie widać na boisku.

– Mają wszystko, żeby sprowadzać największe gwiazdy, a mnóstwo ich transferów było nietrafionych. Coś tam musi źle funkcjonować. Czy uda im się nawiązać równą walkę z City i Liverpoolem w najbliższym czasie? Moim zdaniem nie, to zajmie 4-5 lat. Ale na pewno kiedyś wrócą na sam szczyt, tego jestem pewny – kończy Warnock.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X