Wypowiedzi

Nicky Butt o rozwoju Axela Tuanzebe


Axel Tuanzebe, który został wypożyczony na cały sezon do Aston Villi, został opisany w samych superlatywach, przez Nicky’ego Butta, szefa akademii Manchesteru United.

21-latek zdołał wrócić po kontuzji stopy i stał się ważną postacią ekipy Deana Smitha, która zaliczyła świetną końcówkę sezonu, załapała się do strefy barażowej Championship i teraz będzie walczyć o powrót do elity.

Tuanzebe jest chwalony za dojrzałość, odpowiedzialność i opanowanie, które są kluczowe na jego pozycji. Nicky Butt przekonuje, że piłkarz pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga non stop się rozwija i widać progres w jego grze.

– Axel to niezwykle utalentowany chłopak, wierzę, że będzie się cały czas rozwijał. Jego przyszłość jest na Old Trafford, mam przeczucie, że jeszcze będzie tutaj wielką gwiazdą – takimi słowami opisał 21-latka.

Nie było sensu trzymać go teraz w zespole, kiedy mieliśmy na jego pozycję 5-6 graczy. On musiał grać, łapać minuty, żeby nie stać w miejscu, dlatego wypożyczyliśmy go do Aston Villi, zasłużonego klubu, który teraz walczy o awans. Wrócił po urazie i stał się kluczowy dla trenera Smith’a, teraz przed nim i jego drużyną kluczowe spotkania tego sezonu. Jeśli uda mu się awansować i zagrać na Wembley w finałowym meczu barażowym, to zdobędzie kolejne cenne doświadczenie. Im więcej tak pożytecznych wypożyczeń, tym lepiej.

Aston Villa zmierzy się z West Bromwich Albion w pierwszym meczu barażowym o awans do Premier League, jeśli uda się przejść tą przeszkodę to zagrają na Wembley ze zwycięzcą meczu Leeds United – Derby County.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X