Wypowiedzi

Gary Neville ostro krytykuje United: To chaos!


Gary Neville skrytykował Manchester United za to, że klub chce zatrudnić na stanowisko dyrektora sportowego kogoś pokroju Rio Ferdinanda, który nie ma żadnego doświadczenia w podobnej pracy. Zdaniem Anglika pokazuje to w jak wielkim chaosie jest klub na boisku i poza nim.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o rozmowach prowadzonych przez Eda Woodwarda z Rio Ferdinandem, który miałby zostać dyrektorem sportowym. Wśród ewentualnych kandydatów wymieniani są też Darren Fletcher, Nemanja Vidić czy Peter Schmeichel. Gary Neville nie jest w stanie zrozumieć jak klub może stawiać na tak ważnym stanowisku na człowieka, który nie ma pojęcia o biznesie i prowadzeniu klubu:

– Jak to jest, że czterech piłkarzy, którzy nigdy nie byli biznesmenami, nigdy nie prowadzili klubu, nigdy nie trenowali, nigdy nie byli dyrektorami sportowymi, są brani pod uwagę do tej niezwykle trudnej roli w najtrudniejszej drużynie, w największym klubie na Świecie. To chaos!

Zdaniem Neville’a, Ed Woodward powinien stracić swoje stanowisko, ponieważ przez 7 lat jego rządów, klub nie był w stanie być poważnym kandydatem do wygrania Premier League. Zapytany o to, co United musi zrobić, by w przyszłym sezonie było widać progres, powiedział:

– Posiadanie jedenastu zawodników na boisku, którzy chcą grać dla tego klubu, od tego trzeba zacząć, piłkarze, którzy chcą tu być i biegać do ostatniej minuty w każdym meczu. Od tego trzeba zacząć. Spoza boiska nie możesz tego kontrolować, to zawsze pierwszy punkt w każdej drużynie.

– Mamy sztab szkoleniowy, który kocha klub i jest gotów za niego umrzeć, to jest fakt. Ludzie mogą mówić, że nie są tym, czy tym, ale oni zrobią wszystko dla klubu. Według mnie trzeba zebrać w szatni grupę piłkarzy, którzy są zaangażowani i chcą dać z siebie wszystko dla Manchesteru United oraz widzą, że to wspaniały klub. W szatni jest 5 czy 6 piłkarzy, którzy w mojej opinii wyglądają tak, jakby nie zawsze chcieli tam być.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
Mike Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mike
Gość
Mike

Całkowicie popieram Nevilla.

X