Wypowiedzi

Mourinho uderza w Scholes’a po jego nieudanej przygodzie trenerskiej


Jose Mourinho wbił szpilkę legendzie United, Paulowi Scholesowi, który niedawno zrezygnował z posady trenera w Oldham Athletic.

Gdy Portugalczyk prowadził Manchester United, Paul Scholes oraz Gary Neville byli jego największymi krytykantami. Teraz Mourinho najwyraźniej się rewanżuje, wcześniej wspominał kilkukrotnie o niezbyt udanej karierze trenerskiej Neville’a, a ostatnio wbił szpilkę Scholesowi, który po miesiącu pracy, zrezygnował z posady trenera czwartoligowego Oldham Athletic.

– Wszyscy mówią, że byli piłkarze powinni być trenerami, przecież oni mają tyle doświadczenia. Wyrażają swoje opinie w telewizji, a potem dostają swoją szansę, mija miesiąc i do widzenia, nie ma ich, odpadają. Albo to masz, albo tego nie masz, to proste – powiedział Mourinho w studiu BT Sports.

– Nie wyciągniesz wszystkiego, tylko ze swojej kariery piłkarskiej. Do niektórych rzeczy trzeba się po prostu urodzić, mieć talent. Wielu ekspertów o tym zapomina. Nie każdy ma tą naturalność w tej pracy. Przed ekranem wszystko wygląda łatwo i przejrzyście, można na spokojnie sobie wszystko przeanalizować, a potem wytknąć błędy, powiedzieć co byś zrobił lepiej, inaczej. A potem te same osoby stoją przy linii bocznej i nie wiedzą co się dzieje. Nie potrafią zachować tego samego spokoju co przed ekranem. Nie potrafią udźwignąć presji, nawet w czwartoligowcu. To nie jest praca dla każdego.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
MaxUnited Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
MaxUnited
Gość
MaxUnited

I bardzo dobrze, brawo Jose. Pierwszy był z Nevillem do jechania po Portugalczyku. Dostał swoje pięć minut i pokazał, na co go stać 😉

X