Wypowiedzi

Merson o różnicy między United, a czołówką ligi


Paul Merson, w trakcie dyskusji w studiu Sky Sports, przekonywał, że United od czołówki Premier League dzielą lata świetlne i przed Solskjaerem i jego sztabem stoi naprawdę trudne zadanie. Poniżej prezentujemy całą wypowiedź legendy Arsenalu.

– United potrzebuje Ligi Mistrzów, ponieważ potrzebuje zawodników. Takich z najwyższej półki, za spore pieniądze. Mają już zdolnych wychowanków, jest Rashford, jest McTominay, jest Greenwood, ale tam brakuje jakości, piłkarzy, którzy wniosą ten zespół na wyżyny. Oglądam ich teraz i naprawdę, czasami sam się sobie dziwię dlaczego. Momentami to jest wręcz upokarzające i żenujące.     

– No dobrze, załóżmy, że mamy już okienko transferowe, jesteś Eriksenem, Koulibailym czy innym celem transferowym United. Dostajesz ofertę i myślisz sobie, po co mam iść do Man United, skoro są lata świetlne za City, za Liverpoolem, ma o wiele słabszy zespół, najprawdopodobniej nie będzie grał w Lidze Mistrzów. Po co mam wybierać taki klub? Zmniejszenie tej przewagi, tej różnicy między czołówką Premier League będzie niewiarygodnie trudne i bardzo czasochłonne.

– Nawet Jose Mourinho nie podołał, chociaż trzeba przyznać, że sam nie pomagał, skoro zaspokajał się drugim miejscem czy Pucharem Ligi w klubie, w którym liczy się tylko pierwsze miejsce. A przynajmniej za moich czasów tak było. Liverpool i City są poza zasięgiem, Chelsea ma zbiór indywidualności, ale nie ma drużyny. Gdybym był teraz jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji i dostał ofertę z Old Trafford, to wahał bym się. Wypytywał bym agenta, czy nie załatwiłby mi Liverpoolu albo City. To jest nie do pomyślenia, przecież United to największy klub na świecie.                                                         

– Ta przepaść jest ogromna, ten sezon skończą zapewne na 6 miejscu ze stratą prawie 30 punktów do lidera, w poprzednim skończyli na drugim miejscu, ale z 19 punktami straty. Czeka ich ogromnie dużo pracy, jeśli chcą zmniejszyć tą różnicę.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Komentujących
MaxUnited Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
MaxUnited
Gość
MaxUnited

Słowa bardzo smutne, ale doskonale oddające sytuację w klubie. Z mojej strony dodam tylko, że zacząć trzeba od przebudowy pionu dyrektorskiego, czyli min. pozyskanie dyr. sportowego oraz, jak słusznie zauważył Mike Phelan, należałoby także pomyśleć nad udoskonaleniem pionu scoutingu.

X