Wypowiedzi

Walker: Fani United mają nadzieję, że zdobędziemy mistrzostwo


Kyle Walker powiedział, że regularnie się spotyka z opiniami fanów Manchesteru United, że wolą oni, by to Manchester City zdobył mistrzostwo Premier League kosztem Liverpoolu.

Liverpool czeka na mistrzostwo Anglii od 29 lat, podczas gdy Obywatele liczą na to, iż będą pierwszą w tej dekadzie drużyną, która obroni tytuł. Kyle Walker jest przekonany, że fani United wolą by to lokalny rywal sięgnął po to trofeum, jednak nie spodziewa się on, że Czerwone Diabły oddadzą im mecz bez walki.

Fani United są oczywiście w trudnej sytuacji. Gdy wychodzę na miasto lub wyprowadzam psy, fani United podchodzą do mnie i mówią ‘Wolimy by City wygrało ligę, a nie Liverpool.’

– Dziwnie się to słyszy, ale mogę zapewnić, że piłkarze United nie zamierzają rozwinąć nam czerwonego dywanu i powiedzieć ‘Dalej City, strzelcie nam’.

– Będą chcieli nam to utrudnić, bo to mecz piłkarski i oni też walczą o TOP4, więc potrzebują punktów. Mogliśmy zapewnić sobie tytuł w meczu przeciwko nim rok temu, ale strzelili kilka niezłych goli i nas pokonali. Prawdopodobnie żaden z fanów United nie chciał, by City wygrało tytuł pokonując United na Etihad. Nie jesteśmy im jednak nic winni, bo pokonaliśmy ich wcześniej 3-1, ale to mecz dla fanów i dla nas by przybliżyć się do mistrzostwa Premier League – powiedział Walker.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X