Image default
Mecze Premier League

Świąteczne lanie na Goodison Park. 4-0 dla Evertonu.

Manchester United przegrał na wyjeździe z Evertonem 0-4. Czerwone Diabły zaprezentowały się fatalnie.

11′ Pierwsze minuty zdecydowanie dla Evertonu, Richarlison dochodzi do sytuacji strzeleckiej, uderza z Dalotem na plecach, De Gea broni, dobitka Brazylijczyka okazała się niecelna.

13′ GOL! 1-0 dla Evertonu, Richarlison zalicza piękne trafienie. Rzut rożny dla gospodarzy, Smalling nie wyjaśnia sytuacji, piłka spada na 5 metr, a tam Brazylijczyk fenomenalnie składa się do nożyc i pakuje piłkę pod poprzeczkę.

19′ Pierwszy strzał United w tym meczu, Pogba rzuca piłkę do Rashforda, przeczekał chwilę i uderzył, ale niestety ponad bramką.

29′ GOL! 2-0 dla Evertonu, Sigurdsson trafia z dystansu. Kontra gospodarzy, Matić zupełnie odpuszcza Sigurdssona, ten spokojnie uderza z 25 metrów, De Gea mógł się trochę lepiej ustawić.

40′ Błąd przy wyprowadzeniu De Gei, Richarlison zabiera piłkę Dalotowi i oddaje strzał, Hiszpan broni.

56′ GOL! 3-0 dla Evertonu, kolejna piękna bramka, tym razem Digne. Francuz strzelił z pierwszej piłki sprzed pola karnego, De Gea nawet się nie rzucił.

64′ GOL! 4-0 dla Evertonu. Walcott wbija kolejny gwóźdź do trumny United. Rozegranie z autu kończy się…sytuacją sam na sam dla gospodarzy, wykorzystaną przez Anglika.

70′ Martial w dobrej sytuacji, mija dwóch zawodników Evertonu, ale z okolic 10 metra, nie trafia w bramkę.

74′ Walcott strzela z pierwszej piłki, De Gea łapie.

75′ Matić w dobrej sytuacji na 15 metrze, ale strzela bardzo niecelnie.

80′ Coleman w dobrej sytuacji, ale strzela prosto w De Geę.

86′ Pierwszy celny strzał United w tym meczu, kompletnie nie groźny. Autorem Martial.

EVERTON FC 4-0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 13′ Richarlison 29′ Sigurdsson 56′ Digne 64′ Walcott