Klub

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków


Udział Manchesteru United w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania i w przypadku zakończenia sezonu poza TOP4 oraz braku kwalifikacji do tych rozgrywek, w klubie będą cięcia zarobków – informuje The Times.

Paul Pogba i David De Gea mają zdaniem angielskiej gazety żądać sporych podwyżek, jeżeli będą mieli podpisać nowe umowy z klubem z Old Trafford. Jest to spowodowane tym, że w przypadku braku kwalifikacji do Ligi Mistrzów, zarówno oni, jak i pozostali piłkarze będą musieli się zgodzić na automatyczne obniżenie zarobków o 25 procent.

Pogba ma umowę ważną jeszcze przez dwa lata i zarabia on obecnie 290 tysięcy funtów tygodniowo. De Gei natomiast pozostał rok do końca kontraktu i inkasuje on 200 tysięcy funtów tygodniowo. Oboma piłkarzami zainteresowanie wyraża Real Madryt, dlatego chcą oni to wykorzystać jako kartę przetargową przed podpisaniem nowych kontraktów.

Taka sama sytuacja z obniżeniem podstawy zarobków piłkarzy miała miejsce w 2016 roku, kiedy tuż przed przyjściem do klubu Jose Mourinho, United nie zakwalifikowało się do Ligi Mistrzów. Wówczas klub obniżył pensje swoich zawodników o 25%.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby komentować
X