Image default
Wypowiedzi

Mourinho: United dobrało złą taktykę na mecz z Barceloną

Jose Mourinho w rozmowie z “Russia Today” powiedział, że Manchester United dobrał błędną taktykę w przegranym 0-3 rewanżowym spotkaniu z Barceloną. Portugalczyk wytłumaczył, co należało zrobić, aby zatrzymać Katalończyków.

– Myślę, że podejście United w drugim meczu było inne. W pierwszym meczu próbowali obstawić środek pola. Pozycja Messiego jest łatwa do zrozumienia, ale nie jest łatwo stworzyć klatkę, by go kontrolować. On schodzi z prawego skrzydła do środka, potem pozostaje w środku, w jego miejsce na prawą stronę idzie Rakitić, co pozwala mu pozostać w tej strefie. To bardzo trudne.

– Manchester United w pierwszym meczu kontrolował tę strefę bardzo dobrze. Gdy Messi schodził do środka, trafiał za każdym razem na Freda czy McTominaya. Myślę, że z powodu porażki 0-1 w pierwszym meczu, rewanż starali się oni rozpocząć w inny sposób.

– Tym razem Pogba grał na lewej stronie, McTominay na prawej, a Jesse Lingard zaczął jako dziesiątka za napastnikami. Przed defensywą został tylko Fred. To strefa, w której Messi dostaje piłkę, a gdy już ją ma przy nodze, raz, dwa, trzy i nie żyjesz. Dlatego nigdy nie lubiłem indywidualnego krycia przeciwko Messiemu. Przeciwko niemu musisz stworzyć klatkę. Barcelona to Barcelona, oni mają lepszych piłkarzy niż Manchester United. Myślę, że to normalne, że wygrali.

Podobne artykuły

Solskjaer podsumowuje mecz z Interem

adi87a

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Interem

adi87a

Solskjaer po meczu z Leeds United

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o