Premier League

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Crystal Palace


Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś udział w konferencji prasowej przed meczem z Crystal Palace. Kontuzje zaprzątają głowę menadżera Czerwonych Diabłów, jednak wierzy on, że jest to też szansa dla zmienników oraz piłkarzy z drużyny juniorskiej.

O dostępności piłkarzy
– Nie mieliśmy jeszcze sesji treningowej, więc nie sądzę by było wiele pozytywów. Nie mam listy kontuzjowanych, Matteo Darmian trenował innego dnia, nie sądzę by był gotów, Rojo trenował, więc mam nadzieję, że weźmie udział w meczu. Co do Rashy’ego, to wciąż czekamy jak jego kostka zareaguje na leczenie, to kontuzja mięśniowa więc za wcześnie by o tym mówić. Wielu piłkarzy jest poza grą. Dzieciaki dołączyły dziś do treningu i znajdą się w kadrze meczowej.

O Philu Jonesie
– Phil jest przez jakiś czas niedostępny z powodu choroby. Na szczęście na środku defensywy mamy wielu dostępnych zawodników, Bailly, Smalling, Lindelof, ta trójka jest gotowa.

O Lukaku i Sanchezie
– To dla nich doskonała okazja by zagrać na miarę ich potencjału, reputacja to jedno, ale potencjał jest wielki, jestem tego pewien. Ta dwójka to dobrzy koledzy, dobrze się rozumieją, więc to może być dla nich szansa by odnaleźć formę i dać nam bół głowy z powodu wyboru piłkarzy, gdy wszyscy będą zdrowi. Rom wykreował nasze dwie najlepsze okazje w meczu z Liverpoolem, to dla niego inna pozycja, z powodu kontuzji Rashy’ego musieliśmy polegać na nim, Rash nie mógł wykonać zbyt wiele pracy w defensywie, więc ocena gry Roma jest fantastyczna, Rom wykreował szanse Jesse’ego i Chrisa. Dobrze się rozumieli z Alexisem w meczu FA Cup z Arsenalem, zatem mam nadzieję, że zrobią krok naprzód.

O Valencii, Martialu i Lingardzie
– Valencia jest niedostępny, ponieważ znów miał problem z łydką. Zaczął biegać, ale wciąż czeka go kilka tygodni przerwy. Martial nie będzie gotów na ten mecz, nie możemy podjąć takiego ryzyka. Może wróci na Southampton, nie chcemy ryzykować kolejnego zbyt szybkiego powrotu [jak w przypadku Lingarda – przyp.red.]. Przewidując po fakcie, może Jesse był zbyt chętny do gry przeciwko Liverpoolowi. Zrobił wszystko na treningu, wykonał pracę i przeszedł rehabilitację, ale może o kilka dni za wcześnie. Z drugiej strony, to był Liverpool i był on zdesperowany by być częścią meczu.

O McTominayu i Pereirze
– Będziemy mieć dobrą drużynę na boisku przeciwko Palace. To szansa dla innych. Byłem w ich sytuacji, gdy czekałem na swoją szansę, jako piłkarz, więc dobrze ich rozumiem. Scott i Andreas zagrali fantastycznie, więc macie przykład jak to działa. Gdy nadarza się szansa, po prostu musisz być gotów.

O Chongu, Gomesie i Garnerze
– Trenowali z nami długi czas i jestem pewien, że Angel przyczynił się do sukcesu reprezentacji Anglii U-17, będąc w 2017 w drużynie z Sancho, Fodenem i Hodsonem-Odoi, był tego częścią. Jestem pewien, że jeśli dostanie szansę, to ją wykorzysta.

– James Garner to Michael Carrick, ale 20 lat młodszy, jestem przekonany, że spisze się dobrze, tak samo jak Chong. Oni są gotowi, to dzieciaki. Ciężko jest wejść, gdy jesteś obrońcą i masz 16 czy 17 lat, ale jako ofensywny piłkarz, wchodzisz i pokazujesz siebie, bo to Twoja szansa. Oni mogą wygrać mecz.

O meczu z Palace
– Oni są bardzo, bardzo dobrzy. Oczywiście ich wygrana 4-1 z Leicester była imponująca, to w jaki sposób Roy nastawił swój zespół. Musimy być dobrzy przy piłce i ich złamać, ale wiemy, że w kontrataku z Zahą, Tounsendem, Batshuayi, Benteke, mają dużo zwinności i są zagrożeniem. Musimy dać z siebie wszystko.

X