Image default
Wypowiedzi

Dalot: Chcę napisać swoją historię w Man Utd

Diogo Dalot w wywiadzie dla “Sky Sports” opowiedział o początku swojej kariery na Old Trafford, o tym co zmieniło się po przyjściu Ole Gunnara Solskjaera i o porównaniach do Gary’ego Neville’a.

– To ogromna krzywa do nauki. Myślę, że pierwsza część sezonu była dla mnie ciężka, ponieważ miałem kontuzje i zacząłem grać i trenować w pełnej sprawności od grudnia. Ten rok to dla mnie rok nauki, chcę kontynuować tę naukę do końca sezonu. Wiele się nauczyłem mentalnie by być gotowym na tego typu sytuacje, gdy ma się kontuzję, gdy się nie gra, gdy trzeba od nowa budować formę. Dla mnie nauczenie się tego było dużym osiągnięciem i myślę, że radzę sobie całkiem dobrze.

– Cieszę się z tego. Przyszedłem do tego klubu i wiedziałem, że będzie to dla mnie trudne, są dobrzy piłkarze na mojej pozycji i wiele mogę się od nich nauczyć. Myślę, że mam możliwość gry tutaj przez wiele, wiele lat.

United przegrało tylko jeden mecz od czasu objęcia sterów klubu przez Ole Gunnara Solskjaera w grudniu, a Dalot pod wodzą nowego menadżera zaliczył już 4 mecze od pierwszej minuty. Jego zdaniem największa zmiana pod wodzą Solskjaera to atmosfera w szatni.

– Największa różnica to atmosfera w szatni. Myślę, że pod kątem taktycznym też się dużo zmieniło, pod kątem naszej gry, gramy bardziej do przodu. Myślę, że wiele się zmieniło, ale wciąż możemy się poprawić, bo nie jesteśmy idealni.

– Wcześniej nie było źle, ale myślę, że gdy zmienia się trener, to w nas też coś się zmienia. Nie chodzi tylko o trenera, ale o myślenie: ‘Zmieniliśmy menadżera, OK, teraz musimy sami też się zmienić’. Myślę, że zmieniliśmy się na lepsze, osiągamy dobre wyniki.

Poprzedni menadżer United, Jose Mourinho powiedział, że Dalot może pójść w ślady legendy United, Gary’ego Neville, który grał na Old Trafford 19 lat i wygrał 8 tytułów Premier League. Sam Dalot jednak powtarza, że chce napisać swoją historię:

– Porównania niosą za sobą odpowiedzialność, ale nie akceptowałbym tego, jeśli nie mógłbym być na szczycie, dla mnie to przyjemność, że jestem porównywany do tego typu zawodników. To są słowa Mourinho, ja muszę napisać tutaj swoją własną historię, a więc muszę zawsze poprawiać swoje umiejętności i przy odrobinie szczęścia będę mógł być tu przez wiele lat i grać dla United.

Podobne artykuły

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka