Mecze Wypowiedzi

Solskjaer po meczu z Arsenalem


Ole Gunnar Solskjaer jak zawsze uśmiechnięty, także po meczu z Arsenalem miał powody do zadowolenia. Oto co powiedział menadżer United po wygranej na The Emirates.

– Gdy masz dobrych zawodników, trudno zostawić ich poza boiskiem, a łatwo wprowadzić do drużyny. Łatwo było wprowadzić Sergio [Romero] i Erica [Bailly] na środek obrony, ale można pomyśleć, że trudno zostawić Davida, najlepszego bramkarza na Świecie, przecież to ważny mecz, lecz trzeba ufać zawodnikom, którzy są w tym klubie.

– Wykończenie Alexisa było fantastyczne, świetne podanie Romelu, wcześniej powiedziałem, że powinien być w polu karnym, ale wykonał to podanie fantastycznie. Gole numer dwa i trzy to były klasyczne kontry w stylu Man United. Dobrze broniliśmy, musieliśmy to dziś robić, podobnie jak w meczu z Tottenhamem, ale nasze wyjście z kontratakiem jest fantastyczne.

– To część nas, jeśli spojrzymy na historię naszych meczów z Arsenalem, nawet ja strzeliłem gola w 97 roku po kontrataku. Broniliśmy przy rzucie rożnym, Giggsy, Karel [Poborsky], Andy [Cole], zagranie do mnie i bramka. Każdy pamięta też klasyczny gol w Lidze Mistrzów i akcję Park Ji Sunga, Cristiano Ronaldo i Wayne’a Rooneya. To kontrataki, z których słyniemy, to jest w naszej historii.

– Przy drugim golu Luke Shaw zachował się fantastycznie, nie panikował, przejął i wyprowadził piłkę, uruchomił Lukaku, spisał się znakomicie.

– Dobrze byłoby w poniedziałek wylosować mecz u siebie, choć dziś pokonaliśmy jednego z faworytów do wygrania tego trofeum. Jeśli chcesz wygrać to trofeum to jeden czy dwa mecze musisz zagrać świetnie i dzisiejsza wygrana była fantastyczna.

X